14.06.2013 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dunajské dni poľa, inovácií, ale aj zábavy

Akciu s názvom Dunajské dni poľa, inovácií, pokroku a zábavy, spojenú so slávnostným otvorením veľkokapacitného kravína pre 650 dojníc prepojeného s bioplynovou stanicou s výkonom 1 MW, zorganizovali 3. júna firmy AT DUNAJ, spol. s. r. o. Rožňava a AGROTRADE GROUP, spol. s. r. o. Rožňava.

DUBNÍK. Účelom výstavby novej maštale v stredisku Dubník (okres Nové Zámky) firmy AT DUNAJ, spol. s. r. o. Rožňava bolo vytvorenie optimálneho prostredia chovu produkčných dojníc, teda zabezpečenie welfare chovaným zvieratám. 
Ako uviedol Ing. Róbert Németh, konateľ firmy AGROTRADE GROUP, s. r. o. Rožňava, ktorá je generálnym dodávateľom investícií v Dubníku, farmu čakajú ešte ďalšie investičné náklady. „Maštaľ je s bioplynovou stanicou veľmi úzko prepojená - jednak celá produkcia maštaľného hnoja ide permanentne do bioplynky, ktorá slúži ako hnojná koncovka maštale a vyseparovaný hnoj zas slúži ako podstielka pre hovädzí dobytok. Odpadové teplo z bioplynovej stanice sa však zatiaľ využíva asi na 40 %, preto chceme objekty dobudovať. V pláne máme aj výstavbu novej dojárne,“ konštatoval Ing. Róbert Németh. 

Viac sa dočítate v ROĽNÍCKYCH NOVINÁCH č. 24.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down