05.09.2022 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dva ďalšie modely BiG X s motorom V12

KRONE rozširuje svoju ponuku samohybných silážnych rezačiek vo výkonovej kategórii 980 až 1080 konských síl. Tým sa BiG X 980 a BiG X 1080 stávajú najmladšími modelmi modelového radu 680 až 1180. Vďaka dlhoročným skúsenostiam získaným v segmente najvýkonnejších rezačiek tak spoločnosť reaguje na dopyt po silážnych rezačkách v segmente medzi 900 a 1100.

BiG X 1180 so svojim výkonom 1156 k je aktuálne najvýkonnejšou silážnou rezačkou na svete. Od svojej premiéry v roku 2018 sa veľmi dobre etablovala na trhu. Rovnako ako ona aj dva nové modely BiG X 980 a 1080 bude poháňať motor Liebherr V12, ktorý sa v praxi osvedčil. Tento motor má nastavené intervaly údržby pre oleje, filtre a ventily na 1 000 motohodín. Samozrejme všetky modely BiG X spĺňajú (pomocou SCR úpravy výfukových spalín) emisnú normu Stage V, poprípade Tier 4f.

Ďalším silným argumentom je, že oba nové modely disponujú modifikovaným prvkom výbavy PowerSplit. Ten umožňuje individuálne prispôsobenie výkonu motora podľa aktuálnych zberových požiadaviek. Keď nie je plný výkonu motora potrebný, môže BiG X pracovať v úspornom Eco-Power režime. Tento režim ponúka rôzne výkonové oblasti, vďaka ktorým je obsluha stroja schopná reagovať na rôzne zberové podmienky. Výhodou tejto techniky je úspora paliva a nárast efektivity.

V prípade, že zberové podmienky vyžadujú väčší výkon, zvolí obsluha jednoducho režim X-Power. Stroj vie prechádzať medzi oboma výkonovými režimami aj automaticky a plynule, čo urobí pracovný deň vodiča rezačky oveľa komfortnejším.

K dispozícii je aj voliteľný manažment otáčok motora. Tento prvok výbavy automaticky reguluje otáčky motora napr. pri výmene odvozného prostriedku a tým opäť redukuje spotrebu paliva.

Inovatívne detaily pre maximálny komfort a najlepší výkon

V predošlých desaťročiach vyvíjala spoločnosť KRONE veľké množstvo priekopníckych a praktických inovácií a riešení v segmente silážnych rezačiek. K najcennejším prvkom patrí napr. inovatívny tok materiálu so šiestimi vkladacími valcami, veľkým rezacím bubnom a zrnový kondicionér OptiMaxx 305, ktorý je dodnes najväčším kondicionérom na trhu. Vďaka svojej veľkej ploche zaisťuje intenzívne spracovanie zrna a celého zberaného materiálu. Jedinečná je aj koncepcia VariStream, ktorá vďaka odpruženému dnu bubna a metača garantuje kontinuálnu prácu bez upchávania, obzvlášť pri nerovnomernom prísune hmoty. S BiG X je tak možné docieliť maximálne využitie a neustále pracovať na hranici maximálnej priechodnosti. To sa prejaví na menšej spotrebe paliva.

Rovnako praktickou je aj prevodovka KRONE VariLOC, ktorá je umiestnená v remenici na pohon bubna. Robí tak z BiG X absolútne flexibilného allroundera. Jednoduchou zmenou otáčok bubna z 1 250 na 800 ot./min sa dosiahne zväčšenie rozsahu dĺžky rezanky až o 50 %. Vďaka tomuto šikovnému riešeniu je možné rýchlo prechádzať medzi krátkou a veľmi dlhou rezankou.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down