Autor
Kategórie:
Nezaradené

Dva milióny eur na národné platby

Vláda SR vo štvrtok schválila novelu nariadenia o podmienkach poskytovania podpory v poľnohospodárstve formou priamych platieb predloženú Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

„Zatiaľ uvažujeme so sumou na úrovni dva milióny eur. Peniaze pôjdu najmä na podporu veľkých dobytčích jednotiek (VDJ) a na podporu chmeľu,“ priblížil po rokovaní vlády minister pôdohospodárstva SR Ľubomír Jahnátek.
Predložený návrh nariadenia vlády upravuje podľa rezortu pôdohospodárstva podmienky a kritériá na poskytovanie podpory v poľnohospodárstve formou prechodných vnútroštátnych platieb, ktorými sú doplnková platba na plochu, platba na chmeľ a platba na VDJ.
„Cieľom predloženého návrhu nariadenia vlády je umožniť, aby sa poľnohospodárom v roku 2013 poskytovali prechodné vnútroštátne platby, pretože doplnkové vnútroštátne priame platby nebudú už v tomto roku k dispozícii z dôvodu, že harmonogram postupného zavádzania priamych platieb v nových členských štátoch bol naplnený,“ zdôvodnilo MPRV SR potrebu predloženia návrhu nariadenia vlády. (tasr)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *