27.03.2012 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dvadsať

Z hľadiska večnosti dvadsať rokov neznamená ani toľko, ako povestná kvapka v mori. V živote človeka je však dvadsať rokov už pomerne významný časový úsek. A koľko je to v živote samosprávnej organizácie?

V jej prípade to môže byť málo, ale i veľa. Málo vtedy, ak má organizácia pred sebou dlhodobú perspektívu, ak sa zaoberá problémami svojich členov, a rieši ich viac menej k ich spokojnosti. Vtedy môže byť dvadsaťročný časový úsek len jednou z mnohých epizód. 
Dvadsať rokov od svojho vzniku si v tomto roku pripomína najmasovejšia, a dovolíme si tvrdiť, že aj najvýznamnejšia samosprávna organizácia, pôsobiaca v agrárnom odvetví, Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora. Jej priamou a bezprostrednou predchodkyňou na krátky čas bola Únia poľnohospodárov a potravinárov, ktorá vznikla v roku 1992 v Nitre.
Dá sa povedať, že SPPK je v súčasnosti v najlepších rokoch. Dávno už prekonala detské choroby, a i keď sa v nedávnom období úplne nevyhla ani niektorým nástrahám a politicky motivovaným turbulenciám, vždy sa nakoniec dokázala otriasť, spamätať a vrátiť sa späť na pevnú zem. A veríme, že aj na cestu ďalšieho rozvoja.
BOHUMIL URBÁNIK

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down