04.04.2019 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dvere technike boli otvorené

V Nitre v predminulý utorok slávnostne otvorili v poradí už 7. ročník Medzinárodného veľtrhu poľnohospodárskej techniky a mechanizácie Agrosalón 2019. Na otvorení sa zúčastnila aj ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná a ďalší významní hostia.

NITRA. Na otvorení veľtrhu mali zastúpenie aj predstavitelia diplomatického zboru, akreditovaní v SR, z Bieloruska, Číny a Ukrajiny.

Na tohtoročnom veľtrhu Agrosalón v Nitre sa predstavilo spolu približne 100 firiem zo siedmich krajín. Okrem Slovenskej republiky to boli firmy z Českej republiky, Maďarska, Rakúska, Turecka, z Ruskej federácie, Nemecka, Bieloruska a z Ukrajiny.

Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná pri príležitosti otvorenia veľtrhu povedala, že poľnohospodárstvo by určite nemalo byť len okrajovou záležitosťou, ale má byť hospodárskym sektorom, ktorým má šancu zaujať aj širokú verejnosť. Veď koniec koncov, poľnohospodári sa starajú nielen o našu výživu, ale takisto aj o krajinu, v ktorej my všetci žijeme. A dianie v agrárnom rezorte má aj nezanedbateľný dosah na klimatické zmeny, a to je oblasť, o ktorej sa doteraz v spoločnosti príliš nekomunikovalo.

Jednou z tém tohtoročného veľtrhu Agrosalón bolo aj to, ako by sa do agrárneho odvetvia pritiahlo viac mladých ľudí. Generačná výmena nám totiž čoraz nástojčivejšie klope na dvere.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down