22.02.2022 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EAVISION s inteligentným dronom EA-30X

Profesionálny poľnohospodársky postrekovací dron vyvinutý špeciálne pre použitie v kopcovitom teréne a horských oblastiach od spoločnosti EAVISION dokáže vykonávať chemickú ochranu rastlín v rôznom teréne, v každej dennej dobe a vo všetkých druhoch porastov. Nový inteligentný dron EA-30X vznikol v spolupráci s dizajnérskym štúdiom Pininfarina Shanghai.

Suzhou Eavision Robotic Technologies Co., Ltd., spája technológiu binokulárneho videnia a autonómneho riadenia a pretavuje ich do svojich výrobkov. Spoločnosť sa zaoberá vývojom a výrobou inteligentných robotov, vhodných pre prácu vo vonkajšom prostredí. Technológie tejto čínskej spoločnosti sú využívané v poľnohospodárstve, elektroenergetike, železničnej doprave a mnohých ďalších dôležitých odvetviach, ktoré súvisia s národným hospodárstvom a obživou ľudskej populácie. Spoločnosť Eavision už stihla navyše založiť Výskumné a vývojové základne v Silicon Valley v Spojených štátoch amerických a Suzhou v Čína. Vybavená vedeckým výskumným tímom vrátane špičkových odborníkov na inteligentné vnímanie a autonómne riadenie, rozpoznávanie obrazu, umelé inteligencie a pod., patrí táto spoločnosť medzi najprogresívnejšie na trhu a postupne by mohla priniesť revolúciu do poľnohospodárstva.

Nateraz prichádza s novo generáciou dronu EA-30X so snímacou technológiou s dvoma šošovkami poskytuje bezpečné a dynamické nepretržité monitorovanie prostredia, vďaka čomu sa dron dokáže vyhýbať prekážkam a úplne pokryť terén pod uhlom 90 stupňov. Nová generácia nočného navigačného osvetľovacieho systému umožňuje dennú prevádzku za pomoci dvoch šošoviek a nočnú autonómnu prevádzka. Zároveň nová generácia CCMS-L20000 dvojvrcholovej hmlovej dýzy preniká aj tými najhustejšími porastmi plodín a výrazne zvyšuje pokryvnosť pesticídmi na zadnej strane listov. Tieto tri technológie sa navzájom dopĺňajú a majú za cieľ zamerať sa na slabé články v mechanizácii v Čínskych kopcoch a horách.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down