13.07.2018 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Efektívne a dostupné riešenia s ponukou noviniek

Spoločnosť ASRA na celoslovenskom stretnutí poľnohospodárov v Dvoroch nad Žitavou v rámci svojej prezentácie predstavila viaceré novinky v ochrane a výžive najdôležitejších poľných plodín.

"Na Celoslovenských dňoch poľa predstavujeme naše portfólio produktov komerčnej chémie a biologickej ochrany s ktorým majú viacerí pestovatelia na Slovensku veľmi dobré skúsenosti," povedal v úvode Ing. Valer Kurinec generálny riaditeľ spoločnosti ASRA a dodal: "Z nových produktov chcem vyzdvihnúť SuperAgrovital, čo je inovovaný – do súčasnosti používaný Agrovital,  ktorý pozná a používa veľa našich zákazníkov. Je určený na predzberovú aplikáciu do repky, ako pomocná látka pri miešaní s fungicídmi, herbicídmi a s listovými hnojivami.“ V. Kurinec objasnil výhody používania prípravku, ktoré spočívajú v predĺžení aplikačného okna s možnosťou použitia o dva týždne skôr v porovnaní s pôvodným prípravkom. Je tak prínosom pre lepšie rozloženie prác v tak hektickom období, akým je zber ozimín.

Do portfólia spoločnosti ASRA pribudli v tomto roku aj ďalšie novinky, ktoré demonštrovali v jednotlivých variantoch ošetrenia vybraných poľných plodín – predovšetkým účinné herbicídy do kukurice a pšenice.

Predstavenia noviniek v pokuse sa zhostila Viera Zelniková Fuzáková, zodpovedná za marketing, registrácie a vývoj v spoločnosti ASRA: „Triben 75 WG je naša tohtoročná novinka s účinnou látkou tribenuron-methyl zo skupiny sulfonylmočovín. Tu predstavené ošetrenie je cenovo prístupné a efektívne, pretože účinne likviduje jednoročné dvojklíčnolistové buriny, hlavne pichliač roľný.“ Triben 75 WG je vhodný do kombinácie k osvedčenému Chwastoxu 500 SL s účinnou látkou MCPA (500 g na liter). V. Zelniková Fuzáková zdôraznila, že ide o ošetrenie na istotu, ktorého výsledkom je čistý porast pšenice bez prítomnosti burín, o čom sa bolo možné presvedčiť aj v samotnom pokuse. Triben 75 WG je registrovaný nielen do pšenice, ale aj jačmeňa, ovsa, raži a tritikale, aplikuje sa na jar, optimálne v BBCH 12 – 14 v dávke 20 gramov na hektár.

V ďalšom variante predstavila fungicídne ošetrenie pšenice ozimnej s prípravkom Propistar a BlackJak, čo je unikátna suspenzia obsahujúca humínové a fulvo kyseliny z čistého prírodného zdroja Leonarditu, ťaženého v Severnej Dakote (USA). Ako uviedla V. Zelniková Fuzáková, BlackJak je humát, ktorý podporuje tvorbu koreňového systému, zlepšuje zdravotný stav obilnín, stimuluje rast rastlín, zvyšuje úrodu a jej kvalitu.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down