16.04.2013 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Efektívnosť

Slovo skloňované v každom odbore sa nevyhlo ani poľnohospodárstvu. Využívanie efektívnych poľnohospodárskych mechanizmov je nevyhnutnosťou, ak chce byť poľnohospodár konkurencieschopný.

Moderná poľnohospodárska technika ide nepochybne touto cestou
a ponúka farmárom riešenia, ktoré zefektívnia ich prácu. Snahou výrobcov je čo najviac zjednodušiť ovládanie stroja a minimalizovať zaťaženie najslabšieho článku výrobného procesu–obsluhy. Navádzanie strojových súprav pomocou satelitného signálu, automatické nastavenie pracovných orgánov strojov, či kontrola práce. Na to všetko dnes dozerá elektronika, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou moderných poľnohospodárskych strojov. Avšak na ovládanie týchto dôsledne pracujúcich mechanizmov je ešte stále potrebný človek, ktorý dokáže so zvereným vybavením podávať také výkony, na aké je konštruované.
Preto ak chceme zvyšovať efektívnosť poľných prác, musíme zabezpečiť nielen modernú poľnohospodársku techniku, ale aj vzdelaných ľudí, ktorí dokážu ovládať stroj na takej úrovni, aby bol využitý jeho potenciál na maximum.
VLADIMÍR VOJTKA

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down