13.12.2022 | 12:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EIMA 2022: DIECI HYBRID BOOST SYSTEM

Taliansky výrobca manipulátorov DIECI získal už druhý rok po sebe prestížne ocenenie za technickú inováciu. Tentoraz sa tak udialo na veľtrhu EIMA 2022 v talianskej Bologni, ktorá hostila 45. ročník svetovej výstavy poľnohospodárskej techniky s mimoriadnou návštevnosť 327 100 návštevníkov. Novinka s názvom Hybrid Boost System, ktorú výrobca predstavil má byť alternatívou k elektrickému pohonu, pre ktorý ešte vo väčšine krajín nie je vybudovaná dostatočná infraštruktúra nabíjacích staníc.

Zaujímavým víťazom súťaže technických inovácií na veľtrhu EIMA 2022 bol Hybrid Boost System, nový systém navrhnutý spoločnosťou DIECI, ktorý sa snaží vyhovieť rastúcej potrebe poľnohospodárov na udržateľné riešenia s vysokým prevádzkovým výkonom. Vďaka systému Hybrid Boost System ponúknu nové teleskopické nakladače DIECI obsluhám strojov v poľnohospodárstve dvojitú výhodu, a to tým, že budú chrániť životné prostredie a výrazne znížia plytvanie energiou.

HYBRID BOOST SYSTEM: VYSOKÝ VÝKON ŠETRNÝ K ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU

Inovatívny koncept systému Hybrid Boost System spočíva vo vytvorení elektronicky riadenej platformy, ktorá spája a optimalizuje činnosť všetkých hlavných systémov nakladača: prevodovky, hydrauliky a inovatívneho hybridného dieselového motora Kubota.

V posledných zaznamenávame rastúci záujem o riešenia s nízkym dopadom na životné prostredie, ktoré by si však zachovávali vysoký výkon, ktorý je vyžadovaný teleskopickými manipulátormi a zároveň čoraz viac prispievali k trvalej udržateľnosti a prechodu na ekologickejšie riešenia.

Hybrid Boost bol navrhnutý práve s vyššie uvedeným cieľom. Ako riešenie, ktoré znižuje vplyv vznetového motora nahrádza konvenčný 79 kW motor (s technológiou SCR) systémom pozostávajúcim z dieselového motora s výkonom 55 kW a generátora Hybrid Pack, ktorý produkuje extra 10 kW elektrickej energie. Hybrid Boost System sa aktivuje iba vtedy, keď je to skutočne potrebné, a poskytuje potrebnú elektrickú energiu pri náročných aplikáciách, čím znižuje plytvanie energiou a udržiava vysoký výkon vďaka hybridnému balíku.

Tento systém je konkrétnou odpoveďou spoločnosti DIECI na plytvanie energiou, ku ktorému dochádza v niektorých typických pracovných fázach stredne veľkých teleskopických manipulátorov. Vďaka integrovanej optimalizácii riadenia vozidla sa maximálny výkon využíva len vtedy, keď je to potrebné, takže systém ponecháva voľnosť pri nabíjaní batérie počas prevádzky s nízkou spotrebou energie.

Navyše, jeho modulárny formát znamená, že Hybrid Boost System možno jednoducho nainštalovať aj na budúce teleskopické manipulátory DIECI, čím sa značne rozširuje cieľový trh a potenciálni používatelia.

HYBRID BOOST SYSTEM: VŠETKY VÝHODY

Nový systém navrhnutý oddelením výskumu a vývoja DIECI je zameraný na všetky podniky, ktoré chcú získať prístup k inovatívnym riešeniam s nízkym dopadom na životné prostredie a vysokým výkonom. Hybrid Boost System je ideálny na prácu v poľnohospodárstve, v ktorom sa vykonáva množstvo pracovných cyklov s prerušovanými požiadavkami na rýchlosť a výkon, ktoré sa striedajú s fázami nakladania. So systémom Hybrid Boost môže manipulátor vykonávať rovnaké rutinné úlohy ako jeho konvenčný súrodenec s výkonom 79 kW bez akéhokoľvek zásahu alebo prispôsobenia štýlu jazdy obsluhy stroja.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down