22.05.2013 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EK nám navrhuje na dočerpanie eurofondov rok navyše

Na vyčerpanie eurofondov z rokov 2011 a 2012 by mohlo Slovensko aj ďalšie krajiny získať tri roky namiesto dvoch, ako tomu bolo doteraz. Navrhuje to Európska komisia (EK), návrh však ešte musia schváliť ministri zahraničných vecí EÚ a Európsky parlament (EP).

"Dosiahli sme prvý malý úspech, EK schválila návrh zmeny nariadenia, ktoré nielen pre Slovensko robí určité výnimky a dáva rok navyše na čerpanie eurofondov," zhodnotil slovenský premiér Robert Fico po dnešnom stretnutí s predsedom komisie José Manuelom Barrosom ešte pred začiatkom summitu európskych lídrov v Bruseli.
      Premiér aj dnes zopakoval, že z dôvodu nečinnosti predchádzajúceho kabinetu existuje v súčasnosti riziko nevyčerpania takmer 300 miliónov eur určených SR z eurofondov. Vláda sa tomu podľa Fica snaží zabrániť okrem iného prostredníctvom "veľkej politickej a diplomatickej ofenzívy".
      "Prvý krok máme za sebou, čaká nás teraz celý rad politických rozhovorov s rôznymi krajinami," avizoval šéf exekutívy. Keďže k definitívnemu rozhodnutiu dôjde až o niekoľko mesiacov, jednotliví ministri zodpovední za čerpanie fondov teraz čelia výzve, aby nepoľavili v nastavenom krízovom manažmente, zdôraznil.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down