04.08.2014 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EK nevylučuje kompenzácie pre poľských farmárov za ruské embrago

Európska komisia (EK) nevylučuje, že poskytne kompenzáciu poľským farmárom v súvislosti s embargom na vývoz ovocia a zeleniny do Ruska. Uviedol to hovorca EK Frederic Vincent, ktorý však dodal, že komisia o tom rozhodne až po dôkladnej analýze vzniknutej situácie. Informovala o tom agentúra PAP.

     VARŠAVA. Rusko v stredu 30. júla oznámilo, že s platnosťou od 1. augusta zakazuje dovoz väčšiny ovocia a zeleniny z Poľska. Moskva upozornila, že reštrikcie môže rozšíriť aj na zvyšok Európskej únie (EÚ).
Rusko odôvodnilo rozhodnutie o zákaze importu poľských poľnohospodárskych produktov údajne "pravidelným porušovaním medzinárodných a ruských hygienických predpisov pri dodávkach rastlinných produktov z Poľska". Vo štvrtok 31. júla sa preto poľský minister poľnohospodárstva Marek Sawicki obrátil na EK so žiadosťou o kompenzácie. V liste komisii sa pokúsil vyčísliť odhad škôd, ktoré poľským farmárom spôsobí ruské embargo.
Podľa Vincenta však komisia musí najskôr dôkladne analyzovať situáciu, kým rozhodne o prípadných kompenzáciách. Ubezpečil farmárov, že EK zostane v kontakte s poľskými úradmi.
(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down