08.12.2022 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cenu veľtrhu Agrosalón získali štyri exponáty

      Nitra 8. decembra (TASR) - Na nitrianskom výstavisku Agrokomplex pokračuje ôsmy ročník medzinárodného veľtrhu Agrosalón. Porota na základe posudzovania prihlásených exponátov udelila štyri ceny veľtrhu najúspešnejším exponátom, informovala Katarína Moravcová z výstaviska.


      V kategórii Stroje a technológie v rastlinnej výrobe ocenenie získal vystavovateľ Pavel Borko a výrobca Mzuri World, sp. z. o. o. Cenu získali za sejací stroj Mzuri Pro-Til agregujúci viac pracovných operácií. Stroj je uplatniteľný v systéme presného poľnohospodárstva, obzvlášť v oblasti pôdoochranných technológií a určený je do ťažkých pôdnych podmienok.
      V kategórii Stroje a technológie v živočíšnej výrobe získal ocenenie vystavovateľ Moreau Agri, s. r. o., a výrobca Manitou BF za exponát MLT 850-145-V+. Ocenenie získali za technické riešenie automatizovaného systému regulácie otáčok motora v závislosti od zaťaženia hydrauliky AutoPower, súvisiace so znižovaním emisií, spotreby pohonných látok a zaťaženia obsluhy.
      V kategórii Lesné stroje na ťažbu a manipuláciu ocenenie získal vystavovateľ  SIP SK, s. r. o., a výrobca Uniforest, d. o. o., Slovinsko za exponát Uniforest Connect App. Ocenenie bolo udelené za bezplatnú on-line zákaznícku a servisnú aplikáciu pre analýzy technicko-ekonomických parametrov pre lesné navijaky spoločnosti Uniforest.
      V kategórii Komunálna technika na úpravu plôch ocenenie získal vystavovateľ Zora-Mimex servis, s. r. o., a výrobca Farmtrac Tractors Europe, Sp. z o. o., za exponát Farmtrac 25 G, elektrický traktor s environmentálne šetrným riešením pohonu.
      Na veľtrhu Agrosalón sa prezentuje 44 vystavovateľov. Poľnohospodársku techniku vystavujú na ploche 16.673 štvorcových metrov. Veľtrh potrvá do 10. decembra.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down