15.03.2023 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EÚ vyčlenila 20,4 milióna eur pre slovenské rybné hospodárstvo a akvakultúru

        Brusel 15. marca (TASR) - Európska komisia (EK) prijala pre Slovensko program Európskeho fondu pre námorný rybolov a akvakultúru (EMFAF) na implementáciu spoločnej politiky rybného hospodárstva EÚ a politických priorít EÚ načrtnutých v Európskej zelenej dohode.


        Komisia spresnila, že celková finančná alokácia pre slovenský program v období 2021 - 2027 je 20,4 milióna eur na nasledujúcich šesť rokov, z čoho príspevok EÚ predstavuje 15,2 milióna eur.
        Program EMFAF pre Slovensko pomôže vybudovať silnejší akvakultúrny a spracovateľský sektor na Slovensku, podporí inovácie v produktívnych investíciách, pomôže dekarbonizácii sektorov zlepšením ich energetickej efektívnosti, zlepší organizáciu trhu a zvýši ziskovosť a udržateľnosť celého hodnotového reťazca.
        Eurokomisár pre životné prostredie, oceány a rybolov Virginijus Sinkevičius v správe pre médiá povedal, že program schválený pre Slovensko podporí trvalo udržateľné využívanie vodných zdrojov a rozvoj rybolovu a akvakultúry v sladkých vodách.
        "Nový program poskytne odvetviam akvakultúry a spracovateľskému sektoru na Slovensku príležitosť investovať do budovania odolného a nízkouhlíkového sektora," vysvetlil komisár.
        Program podporí najmä odolnosť sektorov rybolovu a akvakultúry a ich ekologický a digitálny prechod. Až 83 % z celkovej sumy sa investuje do udržateľnej akvakultúry, spracovania a marketingu.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down