14.10.2014 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EÚ zakázala dovoz rýb zo Srí Lanky

Európska komisia dnes v rámci boja proti nezákonnému rybolovu na celom svete navrhla zakázať dovoz produktov rybolovu zo Srí Lanky. Chce tak zabrániť obchodným výhodám vyplývajúcim z nezákonného rybolovu. Komisia oznámila, že ukončí kroky proti Belize, Fidži, Paname, Togu a Vanuatu, ktoré dostali oficiálne varovanie v novembri 2012.

BRUSEL. Komisia krok proti Srí Lanke podnikla po štyroch rokoch intenzívneho dialógu s touto krajinou, ktorá nedokázala preukázať, že rieši nezákonný, nenahlásený a neregulovaný rybolov.

Na druhej strane komisia potvrdila, že Belize, Fidži, Panama, Togo a Vanuatu, ktoré dostali výstrahu v rovnakom čase ako Srí Lanka, úspešne prijali opatrenia na boj proti nezákonnému rybolovu. V dôsledku toho EÚ navrhuje, aby sa odstránili obchodné opatrenia uložené v marci tohto roka proti Belize.

"Naša politika rezolútnej spolupráce prináša výsledky. Päť krajín dostáva naše uznanie, že sa vážne zaoberá problémom nezákonného rybolovu. Žiaľ, nemôžem povedať to isté o Srí Lanke. Dúfam, že správa, ktorú dnes vysielame, bude pre túto krajinu varovným signálom," uviedla eurokomisárka pre námorné záležitosti a rybárstvo Maria Damanakiová.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down