30.07.2015 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EURALIS Saaten – Osivo & dôvera

Prvýkrát sa na Celoslovenských dňoch zúčastnila spoločnosť EURALIS Saaten GmbH – o. z., ktorá sa špecializuje na šľachtenie dôležitých poľných plodín ako je repka, slnečnica, kukurica, sója a cirok. Cieľom prezentácie spoločnosti je dostať na Slovensku do povedomia značku EURALIS, ktorá patrí medzi najúspešnejšie osivárske spoločnosti v Európe.

Pôsobenie organizačnej zložky spoločnosti EURALIS priamo v SR má necelú dvojročnú históriu, ale kvalitou svojich odrôd už presviedča pestovateľov vo všetkých regiónoch republiky takmer dvadsať rokov.

Spoločnosť EURALIS bola založená vo Francúzku v roku 1936 spojením troch kooperatívnych družstiev. Dnes je to združenie 15 000 tisíc farmárov, z ktorých 12 000 je akcionármi a 5000 z nich sú zamestnanci. Osivárska divízia EURALIS Semences S.A.S. je jednou zo štyroch divízii tejto spoločnosti.

Dlhoročné skúsenosti a bohatá odrodová genetická základňa sa zákonite odrážajú vo vynikajúcich výsledkoch šľachtenia, čo potvrdzuje aj registrácia odrôd/hybridov v celej Európe a stále zvyšujúci sa záujem farmárov pestovať tieto odrody.

V súčasnosti má EURALIS Saaten dominantné postavenie na Slovensku v sóji, kde ES MENTOR je lídrom v pestovaní. Ale taktiež je potrebné pripomenúť, že dôveru si postupne získavajú aj hybridy kukurice, slnečnice, ciroku a v neposlednom rade repky.

„Odrody repky spoločnosti EURALIS Saaten ponúkame prostredníctvom našich exkluzívnych obchodných partnerov. Momentálne je to takmer dvadsať hybridných a líniových odrôd repky ozimnej, rôznej prispôsobivosti pôdno-klimatickým podmienkam, intenzite technológií pestovania, odolnosti proti škodlivým činiteľom prostredia, t. j. každý pestovateľ si z našej ponuky dokáže vybrať pre svoje prostredie a technológiu tú najvhodnejšiu odrodu. Priamo na Celoslovenských dňoch poľa je prezentovaných desať nosných odrôd repky ozimnej prostredníctvom našich obchodných partnerov,“ uviedol Ing. Peter Kolenčik, country manager spoločnosti.

Z noviniek spoločnosti pre nasledujúcu sezónu repky ozimnej sú zaujímavé ES AQUAREL CL, ES Valegro a ES JASON.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down