14.03.2023 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Európska komisia už nebude krátiť platby slovenským poľnohospodárom

        Bratislava 14. marca (TASR) - Po viac ako roku od opätovného udelenia akreditácie Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA) Európska komisia potvrdila, že 25-percentné krátenie dotácií za chyby a podvody s agrodotáciami sa už nevzťahuje na platby vyplatené farmárom od posledného kvartálu 2022.

Projekty v hodnote vyššej ako 700 miliónov eur tak budú plne financované z európskych zdrojov bez nutnosti zaťažovania štátneho rozpočtu. Informoval o tom dočasne poverený minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan za účasti dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera.
        "Ďakujem celému tímu PPA aj spolupracovníkom z ministerstva, ktorí robili všetko pre to, aby očistili agentúru, presvedčili a ubezpečili aj Európsku komisiu, že v nej neexistuje žiadny priestor pre podvody a korupciu," uviedol Vlčan. Akreditácia bola pre PPA pozastavená v roku 2020 a späť ju agentúra získala v októbri 2021.
        Informácia je zásadná najmä v súvislosti s vyplácaním dotácií pre modernizačné projekty pre poľnohospodárov a potravinárov v hodnote vyššej ako 700 miliónov eur, ktoré sú kľúčové na zvládanie energetickej krízy, zvyšovania konkurencieschopnosti agrorezortu a taktiež znižovanie jeho investičného dlhu. Vlčan uviedol, že je dôležité, že po novom pôjde každé euro z PPA priamo farmárom, bez nutnosti doplácania zo štátneho rozpočtu.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down