15.02.2019 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Exkluzívne produkty pre najvhodnejšie riešenia v praxi

„V praxi dnes veľa pestovateľov stojí pred rozhodnutím koľko a akým spôsobom investovať do výživy, či ochrany rastlín. Pri rozhodovaní zvyčajne platí zásada , že sa nemusí hľadať najideálnejšie riešenie, no vzhľadom na možnosti by malo byť čo najvhodnejšie.“

Patrik Ciklaminy, produktový manažér spoločnosti RWA SLOVAKIA ako prvé predstavil tzv. precízne vzorkovanie pôdy s využitím mobilného hydraulického zariadenia schopného vzorkovať pôdu až do hĺbky 60 centimetrov. Vzorkovanie pôdy je určené všetkým pestovateľom vrátane pestovateľov špeciálnych plodín ako je vinič hroznorodý, taktiež pôdy v ovocných sadoch. Z 15 vpichov sa vyrobí jedna homogénna pôdna vzorka o hmotnosti 1kg. Podľa zástupcu spoločnosti výhodou je, že pri každom jednom vpichu sú zaznamenané GPS súradnice na elektronickej mape parcely.  Na základe GPS bodu, sa prístroj vie vrátiť presne na to isté miesto po uplynutí aplikačnej doby, či je to o jeden, dva, alebo tri roky, pre odobratie vzorky a vykonanie spätnej analýzy.  Spoločnosť RWA SLOVAKIA plánuje poskytovať precízne vzorkovanie pôdy ako službu.

V ponuke spoločnosti sú rýchlo rozpustné vápenaté hnojivá, ktoré je nutné zapraviť do pôdy, ale aj mäkký (kriedový) vápenec, ktorý je možné aplikovať aj na vzídený porast bez rizika jeho poškodenia. Pre jesennú aplikáciu je určené pálené vápno (rozomletý a následne zgranulovaný vápenec) s najvyšším obsahom vápnika (CaO) spomedzi hnojív v ponuke.

Na biostimuláciu osiva odporučil  prípravok ROKOAKTIV. Osivu navracia fyziologickú aktivitu, ktorú malo pred namorením, čím naštartuje klíčenie a vzchádzanie rastlín.

V ponuke majú miesto tiež kryštalické 100%-ne vodorozpustné hnojivá s vysokou koncentráciou živín. V prípade kvapalných listových hnojív - ich výhodou je stopercentná miešateľnosť s pesticídmi. Kvapalné koncentráty živín od nemeckého výrobcu LEBOSOL, P. Ciklaminy odporúča tým pestovateľom, ktorí sa rozhodnú namixovať si živiny podľa požiadaviek konkrétneho porastu. Z kategórie univerzálnych hnojív je ROKOHUMIN, listové hnojivo s biostimulačnou zložkou, určené pre všetky poľné plodiny, registrované tiež  do ekologického systému hospodárenia.  Listové hnojivo na báze spracovaných morských rias – ALGAVIT, je určený pre výživu všetkých druhov poľnohospodárskych plodín, je registrovaný taktiež do ekologického systému hospodárenia.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down