03.02.2011 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Exministrovi z ministerstiev ani len neodpovedali

Združenie agropodnikateľov - družstvo Dvory nad Žitavou do dnešného dňa nedostalo odškodnenie za škody, ktoré mu vznikli počas povodní v júni minulého roka. Predseda družstva a tieňový minister pôdohospodárstva za Smer Stanislav Becík pritom zdôrazňuje, že ide výlučne o škody, ktoré vznikli v dôsledku rozhodnutia štátu.

"To čo padlo z Božej vôle, proti tomu nehovorím ani slovo a nikoho neodsudzujem. Aj keď si myslím, že záplavy bolo treba nejako odškodniť. Ale vyše 500 hektárov plôch nám zaplavil štát v záujme ochrany obcí v povodí rieky Nitra a Žitava, keď tam vypustil hrádzu.

Samozrejme, že je to správne, že sa nenechali zatopiť obce a voda sa pustila na poľnohospodárske plodiny. Ale ja som na tých plochách musel riešiť založenie úrody, vstupy, zaplatil som daň, nájomné za pôdu, a štát mlčí," uviedol S. Becík.

Domnieva sa, že odškodnenie od štátu nedostane. "Čakám, že sa to skončí takto - dovtedy budú kričať, až raz prestanú a potom bude pokoj."

Počas júnových záplav malo družstvo v Dvoroch nad Žitavou zaplavených vyše 1500 hektárov poľnohospodárskej pôdy, z toho 505 hektárov zaplavila voda po úmyselnom a riadenom narušení hrádze neďaleko Nových Zámkov.

S. Becík tvrdí, že ako predseda družstva sa trikrát písomne obrátil na ministerstvo pôdohospodárstva i ministerstvo vnútra, nikto však nereagoval. "Ani len neodpovedali. Keď si ja ako podnikateľ musím plniť svoje záväzky voči štátu, prečo to nemôže platiť aj naopak?" pýta sa S. Becík.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down