16.07.2019 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Expozícia techniky ladená do žlto-červena

Neodmysliteľnou súčasťou Celoslovenských dní poľa sú vystavovatelia poľnohospodárskej techniky. Medzi tohtoročných 134 firiem sa zaradila už tradične spoločnosť Agrotrade Group, ktorá vystavila vo svojej expozícii gro strojov zo svojho portfólia.

Z množstva techniky, ktorú spoločnosť priniesla na južné Slovensko vyčnievala najmä tá žltej farby, ktorá zaberala nemalú časť tejto expozície. Charakteristické sfarbenie britských strojov JCB, nie je možné nikde prehliadnuť. „Zákazníkom sme prišli z portfólia strojov JCB predstaviť teleskopické manipulátory JCB. Rozhodli sme sa pre najmenší model v našej ponuke, ktorým je model 516-40 AGRI a najväčší model 560-80 AGRI Pro v limitovanej edícií k 40.temu výročiu výroby teleskopických nakladačov Loadall. Tento skvost je s duálnou prevodovkou DUAL TECH VT, ktorá spája dva systémy pojazdu, hydrostatický a powershit-ový v jednej prevodovke“ uviedol Ing. Štefan Škorvánek, projektový manažér spoločnosti pre techniku JCB. Pri manipulácii a rýchlosti do 19 km/hod. využíva stroj hydrostatický pojazd a pri vyššej naopak ten powershift-ový bez hydrodynamického meniča, takže celý výkon ide priamo do hnacej sústavy stroja.

Čo sa týka ostatných produktov z portfólia JCB, v expozícii boli zastúpené traktory radu Fastrac s kultivačnými kolesami. Model 4220, ktorý mohli návštevníci podujatia vidieť bol osadený hydraulickou rukou, ktorá prináša k tomuto traktoru značnú pridanú hodnotu vo forme uľahčenia obslužných činností, akými sú napríklad nakladanie hnojiva, či osiva. Obsluha si pomocou diaľkového ovládania naloží jednoducho to, čo potrebuje. „Z veľkých traktorov majú zákazníci možnosť vidieť model 8330, ktorý bol počas predvádzania techniky agregovaný s radličkovým hĺbkovým kypričom TopDown TD 400 s prihnojovaním. Vo vlhkých podmienkach, kedy by ste s týmto strojom na poli nepracovali sme dosahovali pracovnú rýchlosť 8,5-10 km/h pri pracovnej hĺbke 20 cm, čo je skutočne výnimočná hodnota,“ pochvaľoval si Ing. Škorvánek. Zo strojov značky JCB bolo možné vidieť i čelné kolesové nakladače, ktoré sú jednotkou na trhu. Model 435S je podľa zástupcu spoločnosti označovaný aj ako kráľ silážnych žľabov a jám. Medzi jeho prednosti patrí najlepší pomer výkonu motora na hmotnosť stroja. Najdôležitejším parametrom tohto stroja je vysoká rýchlosť hydrauliky, šesťstupňová PowerShift prevodovka s uzamykateľným hydrodynamickým meničom na všetkých prevodových stupňoch. Hydrodynamický menič sa využíva v strojoch JCB namiesto spojky na vyrovnanie otáčok medzi motorom a prevodovým ústrojenstvom. Týmto riešením, ktoré vytvoril výrobca v spolupráci s firmou ZF je prenášaných 100 % výkonu na pojazdové ústrojenstvo.

Novinky sú na ceste

Ing. Š. Škorvánek- projektový manager JCB sa rozhovoril aj o chystaných novinkách.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down