23.07.2021 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Expozícii Agri CS Slovakia dominovala červená

Jubilejný 10. ročník výstavy Celoslovenské dni poľa hostila tento rok spoločnosť AGRO Divízia, s.r.o. Selice. Tak, ako aj po minulé roky, nesmela na výstave chýbať ani firma Agri CS Slovakia. I tentoraz dominovala expozícii najmä červená farba, do ktorej sú odeté stroje značky Case IH, ktorý je jedným z ťahúňov portfólia spoločnosti, no patria doň i značky ako Amazone, SIP, Steyr, či napríklad francúzsky Pichon.

Obilný kombajn CASE IH AXIAL­‑FLOW 8250 je na trhu už dlhší čas a udomácnil sa už aj na našich slovenských poliach. Napriek tomu zaujal v expozícii spoločnosti Agrci CS Slovakia nejedného návštevníka. Medzi základné prednosti obilného kombajnu Case IH Axial­Flow 8250 patrí šetrnosť výmlatu, ktorú dosahuje aj vďaka systému AFS Harvest Command. Úroveň poškodenia zrna pri zbere týmto axiálnym kombajnom je famózna a ako výrobca udáva, mala by sa pohybovať na úrovni do 0,5 %, čo potvrdila i prax. Axial­Flow 8250 je vybavený zrnovou kamerou pre snímanie poškodenia zrna a šestnástimi tlakovými snímačmi. Po skosení a výmlate je zrno ukladané do dostatočne objemného zásobníka s kapacitou 14 448 l. To, čo kombajnu skutočne svedčí, je flexibilná pásová žacia lišta MacDon FD130 Flexdrape, ktorá umožňuje zber plodiny tesne nad povrchom zeme. To je docielené vďaka technológii Flexdrape, ktorá umožňuje priečny pohyb žacej kosy a kopírovanie terénu.

Najvýraznejším vystaveným strojom z expozície spoločnosti Agri CS Slovakia bol po boku obilného kombajnu Axial-Flow 8250 traktor rovnomenného výrobcu s označením Magnum 400 AFS Connect. Case IH vybavil svoje najnovšie modely Magnum maximálnou mierou konektivity, ktorú poskytuje systém AFS connect, no myslel aj na vysokú úroveň komfortu. Jeden z najvýkonnejších traktorov výstavy disponuje maximálnym ťahovým výkonom 325 kW (435 konských síl). Pohonná jednotka je spojená s novou prevodovkou s viacerými prevodovými stupňami, jemnejším odstupňovaním a vyššou pojazdovou rýchlosťou. Tak, ako všetky nové modely prichádzajúce na európsky trh, aj Magnum 400 AFS Connect plní emisné normy Stage V, a to pri absencii systému recirkulácie spalín. Traktor to dokáže vďaka inštalácii jedného veľkého variabilného turbodúchadlo, ktoré poskytuje vysoký krútiaci moment a preplňovanie v nízkych i vysokých otáčkach. O následnú úpravu spalín sa starajú dieseloxidačný katalyzátor a selektívna katalytická redukcia. V kabíne traktora, do ktorej sa obsluha dostane pomocou bezkľúčového vstupu nájdeme nový monitor, nové ovládanie, nový joystick a samozrejme aj konfigurovateľné ovládacie prvky.

V expozícii spoločnosti mohli zákazníci okrem dominantnej techniky červenej farby vidieť napríklad aj príves na prepravu balíkov, naložený strojmi nemeckého výrobcu Amazone. Traktorový príves Agri Transport PBS 18000 sa však za normálnych okolností využíva na prepravu balíkov. Príves disponuje trojnápravovým odpruženým podvozkom s pneumatikami s rozmerom 500/50-17 14PR, ktoré dopravia materiál bez poškodenia tam, kde je to potreba. Dvojhadicové vzduchotlakové brzdy vrátane automatického záťažového regulátora. Zapriahnuť ho môžeme pomocou ťažného oka s priemerom 40 alebo 50 mm. Podlaha prívesu je tvorená zo 3 mm hrubého plechu, ktorý unesie dostatočnú záťaž. Príves tak dokáže transportovať celkom 44 kusov balíkov s priemerom 1,2 m, poprípade 34 balíkov s priemerom 1,5 m. Maximálna povolená rýchlosť samozrejme musí korešpondovať s drvivou väčšinou traktorov, a tak je nastavená na 40 km/h. Celková hmotnosť prívesu je 18 t zatiaľ čo užitočná hmotnosť sa zastavila na 13,02 t. Celkom šikovný pomocník pre transport.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down