19.08.2022 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

 Extrémne sucho ničí farmárom úrodu, SPF im chce pomôcť znížením nájmov

      Bratislava 19. augusta (TASR) - Extrémne sucho ničí farmárom úrodu, Slovenský pozemkový fond (SPF) im chce pomôcť znížením nájmov. Informoval o tom vedúci oddelenia komunikácie fondu Peter Tarasovič.   

         
      Fond preto v týchto dňoch podľa neho zisťuje predbežný záujem farmárov, ktorých extrémne sucho pripravilo o výnosy. Farmári môžu svoj záujem vyjadriť na stránke www.pozfond.sk do konca augusta 2022.
      Tarasovič spresnil, že vlna extrémneho sucha spôsobila na Slovensku katastrofu nevídaných rozmerov. Niektorí farmári avizujú pokles úrodnosti o viac ako 50 %. Slovenský pozemkový fond sa rozhodol vyjsť svojim nájomcom v ústrety a hľadá spôsob, ako ich odškodniť.
      "Naším cieľom je znížiť, alebo úplne odpustiť nájom farmárom, ktorých toto extrémne sucho pripravilo o výnosy. Zákon nám to umožňuje,“ povedal generálny riaditeľ fondu Ján Marosz, odvolávajúc sa na zákon 504 z roku 2003.
      "Chceme vedieť, na ktorých miestach je situácia najhoršia a koľko farmárov skutočne potrebuje pomoc. Hľadáme riešenie, ako môžeme farmárom vyjsť v ústrety a pomôcť im v týchto ťažkých časoch," dodal Marosz.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down