21.10.2013 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Farmárske trhy budú zatiaľ v šiestich mestách ponúkať lokálne produkty

S pravidelnou ponukou kvalitných autentických produktov priamo od ľudí, ktorí ich vyrobili, vypestovali, či vytvorili, prichádza v týchto dňoch spoločnosť Farmárske trhy. Zatiaľ v šiestich mestách na strednom a východnom Slovensku budú od dnes pravidelne raz do týždňa trhy s čerstvými potravinami.

ZVOLEN. "Inšpiroval som sa v Čechách, kde farmárske trhy už roky fungujú," povedal TASR konateľ spoločnosti Vladimír Novotný. "Ak to funguje tam, prečo by to nemohlo aj u nás," dodal.

Podľa neho v Čechách tvoria lokálne farmárske trhy asi 10 miliárd českých korún obratu a zamestnávajú okolo 12.000 ľudí. Prvé farmárske trhy na Slovensku sa snažia napraviť kritický stav v malopredaji. "Našim cieľom je vrátiť to, čo tu bolo od čias, kedy bolo trhovisko trhoviskom. Miesto, kde ste mohli nakúpiť zeleninu, hríby, med či vajíčka," uviedol ďalej V. Novotný.

Spoločnosť odštartovala svoju púť za zákazníkmi dnes vo Zvolene. Svoje produkty tam ponúka 20 farmárov. Pokračovať bude zajtra v Prievidzi a potom postupne do konca týždňa v Martine, Liptovskom Mikuláši, Poprade a Žiline. Rozpracovaných však majú ďalších 12 slovenských miest.

"Chceme takto postupne vytvoriť po celom Slovensku tri okruhy, kde budú ponúkať svoje produkty lokálni výrobcovia," priblížil projekt jeho organizátor.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down