03.11.2020 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fendt má nový kombajn strednej triedy

Nemecký výrobca Fendt predstavil počas nedávnej tlačovej konferencie nové vytriasadlové obilné kombajny. Najnovším prírastkom do strednej triedy kombajnov série C je model Fendt 5275 C SL. Tento päťvytriasadlový kombajn je určitý najmä pre prácu vo svahovitom teréne a dopĺňa tak existujúce modeli PL a PLI z rovnakého modelového radu. Systém telematiky Fendt Connect je odteraz k dispozícii i pre vyššie spomínané modely.

Nový model obilného kombajnu Fendt má mať vo svojich útrobách inštalovaný šesťvalcový motor AGCO Power s objemom 7,4 litra a výkonom 228 kW (306 k), ktorý spĺňa emisné normy Stage V. K základným parametrom výrobca uvádza pojazdovú rýchlosť stroja, ktorá je štandardných 25 km/h a celkovú šírku kombajnu, ktorá činí 3,95 m. Výrobca počas tlačovej konferencie uviedol zásadnú informáciu. Nový model dokáže podľa vyjadrení spoločnosti vďaka technológii SuperLevel kompenzovať sklon svahov až 38%, vďaka čomu sa zber v kopcovitých terénoch stáva hračkou. Tento špeciál na zber vo svahovitých terénoch tak zdá sa kráča po stopách koncernových kombajnov Laverda. Korekcia sklonu SuperLevel kompenzuje ďalších 35% vertikálneho náklonu do kopca a až do výšky 10% z kopca. Obsluha nastaví kompenzáciu sklonu na termináli a hydraulické ventily vykonajú úlohu takmer okamžite. Ak je aktivovaný systém kompenzácie svahov, mlátiaci mechanizmus, zásobník na zrno, separátor, systém čistenia, ako aj kabína vodiča sú vždy umiestnené vodorovne. Zrno má prechádzať mláťacím systémom do zásobníka na zrno s objemom 8 600 l, ktorý je stroj schopný vyprázdňovať rýchlosťou 105 l.s-1. Vďaka novej koncepcii podvozku sa stroj prispôsobuje strmým svahovitým podmienkam. Naklonenie v smere jazdy sa nastavuje pomocou dvoch hydraulických valcov.

Tým sa uvoľní plný výkon stroja pre prácu na extrémnych svahoch. Špeciálne série žacích adaptérov, ktoré boli vyvinuté pre nový vytriasadlový s vysoko umiestneným vývodovým hriadeľom nesú názvy FreeFlow a PowerFlow.

Komfortná a priestranná kabína Fendt Skyline

Nový kombajn Fendt 5275 C SL ponúkne komfortné prvky výbavy, ktoré zákazníci poznajú už z modelového radu C. Patrí medzi ne predovšetkým priestranná kabína s komfortným sedadlom najnovšej generácie Fendt Skyline, ktorá je dodávaná v štandardnej výbave stroja. O tlmenie rázov, ktoré smerujú ku kabíne počas jazdy od podvozku sa okrem iného stará aj systém pneumatického odpruženia sedadla. Nechýba ani klimatizácia, ktorá je samozrejmosťou v základnej výbave stroja a spríjemní tak dlhé, teplé pracovné dni.

Najlepší signál je so správnym prijímačom

V minulosti predstavené top-modely Fendt IDEAL sú vybavené novým sledovacím systémom. Ten si teraz našiel cestu i do obilných kombajnov radu C, ktoré bude možné týmto systémom taktiež vybaviť. So sledovacím systémom Fendt Vario Guide majú zákazníci na výber z príjímačov NovAtel SMART 6L alebo Trimble AG 382. Nový obilný kombajn Fendt 5272 C SL bude k dispozícii farmárom v Taliansku a vo Francúzsku od druhého štvrťroka 2021.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down