16.10.2020 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fendt predstavil inovované traktory radu 200

Traktory Fendt radu 200 Vario sú známe svojou maximálnou manévrovateľnosťou a vysokým výkonom. Zároveň sú však kompaktné a ľahké. Viac ako desať rokov od prvého uvedenia na trh bol modelový rad Fendt 200 Vario úplne prepracovaný a odteraz preberá dizajn od veľkých traktorov. Nová kabína a intuitívne ovládanie FendtONE – to všetko dostane zákazník v základnej výbave traktorov Fendt 200 Vario, ktoré boli predstavené len nedávno, prostredníctvom online tlačovej konferencie. Inovatívny koncept navýšenia výkonu Fendt DynamicPerformance sa stará o navýšenie výkonu top mododelu Fendt 211 Vario.

Séria Fendt 200 Vario obsahuje päť modelov (Fendt 207 Vario, Fendt 208 Vario, Fendt 209

Vario, Fendt 210 Vario, Fendt 211 Vario) s výkonmi od 58 do 92 kW (79  - 124 k). S konceptom navýšenia výkonu DynamicPerformance, Fendt 211 Vario dosahuje max. 92 kW (124 k). Všetky modely sú k dispozícii vo verziách Power, Profi a Profi + (predtým ProfiPlus). Trojvalcový motor AGCO Power s objemom 3,3 litra spĺňa emisnú normu Stage V s využitím systémov DOC, DPF a SCR. Ventilátor Visctronic sa elektronicky nastavuje podľa požadovaného chladiaceho výkonu a je

tichý a úsporný.

 

Priestranná a jednoduchá kabína modelu Fendt 200 Vario je vyššia, ako tomu bolo u jej predchodcu a

Ponúka tak viac priestoru nad hlavou. K dispozícii je nová lakťová opierka s multifunkčným joystickom pre jednoduché a intuitívne ovládanie stroja. Koncept ovládania FendtONE obsahuje nový ovládací panel na boku s multifunkčným joystickom, pákou crossgate a voliteľným 12 – palcovým terminálom. 10 – palcová digitálna palubná doska je namontovaná na stĺpiku riadenia. Jeho ukazovatele zahŕňajú rýchlosť jazdy, otáčky motora a hladiny kvapalín. Digitálnu palubnú dosku je možné ovládať pomocou tlačidiel na stĺpiku riadenia. Nastavenia stroja sú jasnejšie a jednoduchšie.

Fendt 200 Vario je štandardne dodávaný s elektrickými ventilmi, ktoré uľahčujú každodennú prácu so strojom. Vďaka tomu je možné prietok presne regulovať a ľahko zvoliť časové funkcie. Nastavenia sú priamo dostupné na 10 “ digitálnej palubnej doske, alebo na 12 “ termináli.

 

Vynikajúci výhľad na čelný nakladač

 

Nový dizajn strešného okna traktora Fendt 200 Vario ponúka vynikajúci výhľad na čelný nakladač. Priečka medzi čelným sklom a strešným oknom je v novej generácii traktorov radu 200 užšia. Výhody sa prejavujú najmä pri prácach s čelným nakladačom vo výškach, ako napríklad pri stohovaní balíkov.

 

Pohodlie počas dlhých pracovných dní

 

Dlhé pracovné dni v extrémnych podmienkach sa môžu podpísať na obsluhe negatívnym spôsobom. Samozrejmosťou je, že vo vynovenom rade 200 nájdeme chladiace priečinky na jedlo a nápoje. V chladnom počasí nájde využitie nový systém vykurovania priestoru pre nohy s inteligentnou koncepciou - desať vetracích otvorov na riadiacom stĺpiku, priestor pre nohy a strecha kabíny zvyšujú komfort práce. Polstrované sedadlo spolujazdca poskytuje ešte väčší komfort sedenia. Pre Fendt 200 Vario je k dispozícii voliteľný predný systém ovládania odľahčenia zdvihu. Umožňuje jemné nastavenie tlaku v teréne na termináli tak, aby dokonale kopíroval povrch pozemku. Systém nájde využitie napríklad pri kosení krmovín v nerovnom teréne.

 

Uznávaný alpský expert - Fendt 200 Vario Power

 

Vďaka nízkemu ťažisku, dobrej manévrovateľnosti, plynulej prevodovke Vario a automatickej AWD uzávierke diferenciálu je Fendt 200 Vario Power špecialistom na vysokohorské použitie. Vodiči modelu Fendt 200 Vario Power si môžu vychutnať digitálny displej po prvýkrát, s 10-palcovou digitálnou prístrojovou doskou už v štandardnej výbave. V terminály je možné ukladať dve rýchlosti tempomatu – jednu na poľné práce a druhú, ktorú využijete napríklad pri preprave. Môžete tiež uložiť otáčky motora s konštantnými otáčkami vývodového hriadeľa, takže zapojenie funguje úplne najlepšie. Multifunkčný joystick otvára nové možnosti ovládania traktorov Fendt 200 Vario Power. Obsluha môže prvýkrát nastavovať motor a prevodové stupne pomocou tlačidiel na joysticku. Joystick ovláda dva ventily a aktivuje tempomat. Joystick má pripravené tlačidlá priradené k ďalším ovládacím prvkom, ako sú napríklad pracovné svetlá a funkcie motora, či prevodovky.

Viac sa  dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down