25.04.2014 | 04:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Firmy viac zanikajú ako vznikajú

V politike Bruselu, ktorá nás núti rozdrobovať poľnohospodárske farmy, nevidíme správne strategické smerovanie. Uviedol to Daniel Poturnay, prezident Potravinárskej komory Slovenska (PKS).

BRATISLAVA. Práve táto samosprávna organizácia, ktorá má v súčasnosti 45 členov, z ktorých 8 je kolektívnych, a podľa slov jej predstaviteľov je v súčasnosti "najväčšou a najreprezentatívnejšou organizáciou, zastupujúcou záujmy potravinárov na Slovensku", mala v uplynulom týždni v Bratislave valné zhromaždenie.
Okrem kritiky na adresu Bruselu na rokovaní odznelo aj viacero ďalších závažných konštatovaní. Z nich vyplynulo, že potravinárske firmy na Slovensku v súčasnosti "skôr zanikajú ako vznikajú", a realita podnikania v potravinárskom priemysle v SR je "čoraz tvrdším bojom o prežitie". Potom nečudo, že kontinuálny úpadok sa podpisuje pod rastúcu nezamestnanosť v tomto odvetví. Dokumentuje to aj skutočnosť, že po krachu ôsmich potravinárskych podnikov v relatívne nedávnom období prišlo o prácu na Slovensku ďalších 650 potravinárov.
Podľa D. Poturnaya práve podpora jestvujúcich potravinárskych podnikov, vytváranie stabilného podnikateľského prostredia a minimalizácia zmien v legislatíve "je kľúčom pre vytváranie stabilných pracovných miest", pričom pre odvetvie potravinárstva sú dôležité tak veľké ako aj stredné a malé potravinárske podniky.
(Viac sa dočítate v Roľníckych novinách č. 17/2014)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down