15.04.2019 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Flexibilné riešenie s vysokým štandardom

Balíček je vo všeobecnosti vždy z pohľadu ekonomiky výhodnejším riešením pre pestovateľa a keď je kombinácia taká ako u Amistar Opti a Artea Plus, tak je zaručená aj flexibilita a výnimočnosť. Preto má tento balíček vysoký štandard za prijateľnú cenu. Zdravé porasty sú spokojné porasty s garanciou dobrej úrody a kvalitného zrna. Zabezpečte si dostatočnú a spoľahlivú fungicídnu ochranu, ktorá dokáže regulovať a eliminovať choroby v poraste aj v ročníku s intenzívnym infekčným tlakom.

Obdobie nárastu klasu je pre podnik a hospodára z pohľadu ekonomiky asi najdôležitejšie obdobie. Preto významná doba  fungicídneho ošetrenia spadá do obdobia od objavenia sa  vlajkového listu (BBCH 37) až po plné vyklasenie (BBCH 59), tzv. obdobie  T2- T3+ spolu s kvalitatívnou fertilizáciou. Výskyt listových a klasových chorôb v tejto dobe býva častý a navyše uberá z hľadiska tvorby úrody, čo je pre každého hospodára veľké riziko. Listové a klasové choroby môžu znížiť úrodu až o 50 %. Práve preto je toto obdobie pre každého hospodára také dôležité. Dovolím si tvrdiť, že ani jeden hospodár dané obdobie vo fungicídnej ochrane nepodcení.

 

Amistar Opti Pack je balíček, ktorý ponúkame  pestovateľom v zložení 65 litrov prípravku Amistar Opti a 20 litrov Artea Plus. Táto kombinácia v základnej dávke Amistar Opti 1,3 l/ha a Artea Plus 0,4 l/ha pokryje plochu 50 ha.

 

Kombinácia dvoch produktov a  štyroch účinných látok (azoxystrobin, chlorothalonil, propiconazole, cyproconazole), troch chemických skupín (β-methoxyakryláty, ftalimidy, triazoly),  zaisťuje dlhodobú preventívnu účinnosť s razantným kuratívnym nástupom proti komplexu listových a klasových chorôb (septoriózy, helmintosporiózy, hrdze, fuzariózy klasov). Opti hovorí o tom, že tento balíček je optimálnou a flexibilnou súhrou 4 azolov, strobilurínu a kontaktnej látky. Amistar Opti Pack má najvyššiu ochranu proti negatívnemu vplyvu UV žiarenia a fyziologickým škvrnitostiam. Okrem dlhodobej a preventívnej ochrany má razantný a kuratívny účinok. Komplexne vyrieši listové a klasové choroby vrátane rezistentných septorióz. Ak by som to mal zhrnúť, tento balíček je najvyššou úrovňou ochrany obilnín.

Použitie Amistar Opti Pack

Do porastu odporúčame vstúpiť s aplikáciou už preventívne vo fáze T1-T2. Pri dlhotrvajúcom daždivom období je výborným nástrojom  kontroly patogénov v dávke Amistar Opti 1,6 l/ha a Artea Plus 0,4 l/ha. Pri silnom infekčnom tlaku sa dávka zvyšuje hlavne u Artea Plus v pomere Amistar Opti 1,6 l/ha a Artea Plus 0,5  l/ha (kuratívny účinok). Amistar Opti je výnimočný aj patentovanou formuláciou „SuperWeatherStik“. Táto formulácia zabezpečuje dokonalú povrchovú preventívnu ochranu, pretože po použití prípravku sa vytvára fungicídny film vysoko odolný voči dažďovým zrážkam resp. dažďovému zmytiu už 15 minú po aplikácii.

Samozrejme nemožno opomenúť silný green efekt za každého počasia, čo je naozaj veľmi dôležité z hľadiska dlhšej doby tvorby a ukladania asimilátov do zŕn. Výsledkom je nielen zvýšenie úrody, ale aj vyššia kvalita zrna.

Flexibilita balíčku spočíva aj v tank-mixe resp. kombináciách s rastovými regulátormi, insekticídmi a listovými hnojivami.

Účinnosť balíčka Amistar Opti Pack na potlačenie chorôb pšenice ozimnej

 

Autor: Ing. Roman Šuráni, Syngenta Slovakia

 

 

 

 

 

 

Účinnosť balíčka Amistar Opti Pack na potlačenie chorôb pšenice ozimnej

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down