17.03.2023 | 05:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fungicídny štít v obilninách

„Správne načasovanie fungicídnej ochrany je veľmi dôležitým faktorom v ochrane rastlín."

Uviedol Ing. Denis Onufer, obchodný zástupca spoločnosti BASF, počas odbornej konferencie v januári 2023 v Nitre.

"Revylučným" riešením spoločnosti BASF je Osiris® Duo Pack pre ochranu klasu obilnín.

Uvedené skutočnosti potvrdili výsledky pokusov po umelej infekcii fuzariózami, v ktorých kontrola bola napadnutá na 75 percent, naproti tomu variant ošetrený Osiris® Duo Pack v dávke 0,5 + 1 liter na hektár bol napadnutý len na 23 percent, čo malo pozitívny vplyv aj na výslednú úrodu, ktorá bola až 10 ton zrna z hektára, v prípade kontroly o 3 tony z hektára menej. 

Ochrana proti fuzariózam a mykotoxínom v obilninách

„Osiris® Duo Pack zabezpečuje spoľahlivú ochranu proti listovým a najmä klasovým chorobám pšenice a jačmeňa. Je kombináciou širokospektrálnej účinnej látky Revysol® v prípravku Revystar® a osvedčenej účinnej látky metconazole v prípravku Caramba®, ktorý je špecialistom na fuzariózy,“ informoval  D. Onufer.

Optimálny termín pre ošetrenie je od začiatku klasenia do konca kvitnutia, avšak najideálnejšie je to práve vo fáze plného kvitnutia. Odporúčané dávkovanie do pšenice je 0,5 litra Revystaru® a 1 liter Caramby® na hektár. Osiris® Duo Pack má vynikajúci preventívny a silný kuratívny účinok na široké spektrum listových a klasových chorôb, najmä však na septoriózu pšenice, hrdzu pšeničnú, listové škvrnitosti jačmeňa a samozrejme fuzariózy klasov vrátane ich rezistentných kmeňov. 

Proti všetkým hospodársky významným listovým chorobám obilnín je určený dobre známy Revycare®+Flexity® Pack, ktorý tvoria dva prípravky: Revycare® s účinnými látkami Revysol®pyraclostrobin, ktoré dopĺňa účinná látka metrafenone v prípravku Flexity®. Podľa D. Onufera obrovskou výhodou tohto balíčka je jeho dlhodobá účinnosť po aplikácii.

Fungicídny štít v tvrdej a mäkkej pšenici

Pre T1 aplikáciu je v tvrdej pšenici odporúčaný Revycare®+Flexity® Pack (0,9 + 0,3 litra na hektár), pre T2 aplikáciu novinka Daxur® v dávke 0,75 litra na hektár, do klasu Osiris® Duo Pack v dávke 0,5 + 1 liter na hektár.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down