27.01.2016 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

G. Csicsai: Zákon je takpovediac absolútne bezzubý

Podľa opozičného parlamentného poslanca Gabriela Csicsaia (Most-Híd) Jahnátek porovnáva hrušky s jablkami, keď rozpráva o monitorovaní cien z decembra 2015 oproti novembru 2015 a januára 2016 oproti decembru 2015.

BRATISLAVA. "Nehovoriac o tom, že zákon je takpovediac absolútne bezzubý, lebo sa na dodávateľov nevzťahuje a navyše nestanovuje žiadne sankcie. To, že minister počas tlačovej besedy obviňoval prvovýrobcov z manipulovania dodávateľských cien smerom nahor je podľa mňa dostatočný dôvod aj na jeho odvolanie," zdôraznil v reakcii na Jahnátkove vyjadrenia Csicsai.
Podľa neho "je nad slnko jasnejšie", že znížená DPH na vybrané potraviny je iba marketingovým ťahom Smeru-SD pred voľbami. "Ide doslova o almužnu, ktorá je síce zabalená do pôsobivého lesklého obalu a na prvý pohľad vyzerá príťažlivo, nikomu však reálne nepomôže. Som presvedčený, že keby sa tých 70 miliónov eur investovalo do konceptu lokálneho spracovania poľnohospodárskych surovín, do tvorby pracovných miest, ktoré generujú poctivú mzdu, cena všetkých potravín by mohla klesnúť až o štvrtinu," myslí si poslanec Mosta-Híd.

(tasr)

 

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down