20.02.2020 | 05:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Galavečer slovenského turfu sa naozaj vydaril

Sila, rýchlosť, ušľachtilosť, krása, charakter, úspechy - to je to, čo vystihuje kone. Fascinujúce stvorenia, ktoré boli nedávno predmetom oslavy počas 22. Galavečera slovenského turfu v Bratislave. Podujatie sa uskutočnilo vo vyzdobených priestoroch Edison parku v Prievoze.

Kone priniesli počas 27. dostihovej sezóny svojim majiteľom, trénerom a džokejom niekedy víťazstvá a nádherné nezabudnuteľné momenty, no niekedy i sklamania a smútok.

Najúspešnejšie kone, džokejov, trénerov a majiteľov ocenili na Galavečere slovenského turfu. Pre niektorých to bola životná sezóna, iní si už na ocenenia zvykli. Niektoré mená šampiónov sa oproti vlaňajšku výrazne nezmenili, iní sa zasa do listiny tých najlepších nezmazateľne zapísali po prvý raz. Jedno je však isté, všetci si večer náležite užili.

O všetkých týchto emóciách je totiž dostihový šport. Aj preto je taký krásny. Všetky tieto okamihy sme zažili na dvadsiatke dostihov v Bratislave, Šuranoch, Topoľčiankach či v Senici, čo predstavovalo 132 rovinových a 24 prekážkových dostihov.

 

Ocenenia za celoročnú snahu

 

Ľudia, pôsobiaci v tomto športe, sú mimoriadne srdeční, priateľskí. Svoju prácu robia so srdcom, a v takom duchu si na Galavečere slovenského turfu prevzali aj ocenenia za celoročnú snahu.

Najlepší boli ocenení v 15-tich kategóriách. Pri všetkom podstatnom bol Tomáš Zajac, riaditeľ Závodiska, š. p., Bratislava, ktorý úvodným príhovorom oslovil slávnostnú galantnú turfovú spoločnosť a privítal všetkých pozvaných, medzi ktorými nechýbala ani Gabriela Matečná, ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Víťazmi celoročných šampionátov v rovinových dostihoch sa stali stajňa Meridian, tréner František Holčák a džokej Jaroslav Línek. Majiteľský a trénerský triumf sa zrodil najmä zásluhou výnimočného žrebca Arcturusa, ktorý tri z piatich štartov na Slovensku premenil na víťazstvá, a majiteľom zarobil 52 560 eur.

Je súčasne len druhým koňom v histórii slovenského turfu, ktorý bol za triumfy vo Veľkej jarnej cene, v Slovenskom derby a v Slovenskom St. Leger „ozdobený“ klasickou trojkorunou.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down