16.04.2020 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Generálnou tajomníčkou služobného úradu MPRV SR bude V. Fabriciusová

Generálnou tajomníčkou služobného úradu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR bude od 17. apríla Vladimíra Fabriciusová, ktorá na tomto poste nahradí Jaroslava Regeca. Schválil to vo štvrtok na svojej schôdzi vládny kabinet.

BRATISLAVA. Fabriciusová je podľa MPRV absolventkou Fakulty ekológie a environmentalistiky Technickej univerzity vo Zvolene. Na MPRV SR prichádza z postu riaditeľky Správy Chránenej krajinnej oblasti – Biosférickej rezervácie Poľana, kde pôsobila od roku 2010. V rokoch 2008 až 2010 bola regionálnou manažérkou priamych zahraničných investícií agentúry SARIO pre banskobystrický región. V roku 2017 získala prestížne ocenenie UNESCO, svetovú Cenu Michela Batisse za najlepší manažment biosférickej rezervácie na svete. V roku 2019 dostala ocenenie aj od ministra životného prostredia SR za profesijné pôsobenie v starostlivosti o životné prostredie.
Generálny tajomník služobného úradu je služobne najvyšší vedúci zamestnanec v služobnom úrade. Plní úlohy spojené s riadením a kontrolou vykonávania štátnej služby štátnymi zamestnancami v služobnom úrade, s uplatňovaním štátnozamestnaneckých vzťahov a s organizačným zabezpečením činnosti ministerstva a iné úlohy, ktoré mu uloží minister alebo štátny tajomník. MPRV SR ma aktuálne 600 zamestnancov.
Generálny tajomník služobného úradu tiež zastupuje ministerstvo pri príprave kolektívnej zmluvy, pri rokovaní o návrhu rozpočtu a použití prostriedkov zo sociálneho fondu a pri ďalšej súčinnosti s odborovými orgánmi zamestnancov služobného úradu.
/tasr

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Komentáře k článku

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down