23.09.2022 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

GEOSPREAD: Vyšší výkon, efektivita a presnosť

Nový modelový rad rozmetadiel Kverneland GEOSPREAD bude k dispozícii v modernizovanom prevedení a s novými funkciami. Kverneland zároveň predstavil možnosť použitia modelového radu tanierových rozmetadiel GEOSPREAD aj ako predozadnú zostavu. Táto zostava nielen že zvýši celkovú kapacitu až na 6000 alebo 7000 litrov, ale zároveň zvyšuje efektivitu a presnosť vo forme dvoch rozmetávacích aplikácií jedným prejazdom. To prináša časovú úsporu a znižuje utláčanie pôdy.

Rozmetadlo GEOSPREAD je vhodné pre rôzne typy poľnohospodárskych podnikov. Od malých mliečnych fariem s pastvinami as mnohými plotmi po veľké poľnohospodárske komplexy pestujúce rôzne typy plodín. Konštrukcia rozmetadla sa vyznačuje vysokou odolnosťou a jednoduchou možnosťou čistenia s dôrazom na maximálnu presnosť a užívateľskú prívetivosť.

„Celé roky sme vždy pozorne načúvali našim zákazníkom, takže rozumieme dobre ich potrebám v starostlivosti o plodiny aj poľnohospodárske činnosti,“ vysvetľuje Linda Segers, riaditeľka marketingu a pokračuje: „Rozmetanie hnojív je hlavne o presnosti. Chcete mať istotu, že je produkt aplikovaný dokonale a rovnomerne, aby sa využila každá granula, a to aj pri vyššej rýchlosti. Rozmetadlá  Kverneland GEOSPREAD umožňujú jednoduchú a rýchlu optimalizáciu nastavenia rozmetadla po zmeraní skutočných vlastností každej dávky hnojiva v porovnaní s charakteristikou generických hnojív, ktoré používajú ostatné rozmetadlá. Tým sa dosiahne presnejšia konfigurácia rozmetadla GEOSPREAD, ktorá prináša oveľa presnejší rozmetávací obrazec a precíznejšiu distribúciu živín.“

Maximalizácia presnosti a precíznosti

Je všeobecne známe, že skutočné vlastnosti každej dávky hnojiva sa líšia, a to aj keď pochádza od rovnakej značky aj výrobcu. Kverneland meria fyzikálne vlastnosti každej dávky hnojiva pomocou kalibračné nádoby v hmotnosti na liter za účelom zistenia kalibru granúl a mernej hmotnosti (kg/l). Pomocou interaktívnej aplikácie pre telefón a internetovej stránky, alebo aplikácie AutosetApp ľahko vyhľadáte na termináloch IsoMatch Tellus optimálne odporúčanie pre všetky typy hnojív a nastavíte tak maximálne presný rozmetávací obrazec. Pri značke Kverneland poľnohospodár dostane radu vždy, a to aj v prípade, ak nové hnojivo alebo jeho názov nebudú v databáze. Výsledkom bude optimalizácia alebo úspora nákladov, kvalitnejšia úroda a vyšší výnos.

Dôraz na odolnosť a možnosti čistenia

Firma Kverneland sa podľa slov zástupcov spoločnosti sústredila na odolnosť a kvalitu, aby dodala tanierové rozmetadlo, ktoré bude prínosom pre podnikateľskú činnosť zákazníkov, bude optimalizovať výnosy, znižovať náklady a dlhodobo prispievať k zlepšeniu pôdy. V rámci zvyšovania a zlepšovania možnosti čistenia veľkých strojov radu GEOSPREAD je teraz možné otvoriť zadný nárazník pre jednoduchšie a rýchlejšie čistenie a údržbu. Vhodné a pekné prevedenie nových blatníkov ponúka lepšiu ochranu rozmetávacieho ústrojenstva proti vode a nečistotám od kolies traktora.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down