14.12.2018 | 09:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Grimme Rexor Platinum

Nemecký výrobca Grimme vyrobil už v roku 2009 vyorávač cukrovej repy s označením Rexor. V tom čase sa jednalo o model Rexor 620, a ako vyplývalo už z jeho označenia, šlo o vyorávač so zásobníkom, ktorý bol schopný poňať 20 t cukrovej repy. Jeho starší a mohutnejší brat s označením 630 prišiel na trh o pár rokov neskôr. Táto verzia sa nachádzala na pomyselnom vyššom stupienku, a bola vybavená tromi nápravami, pri ktorej bola kapacita zásobníka navýšená na 30 t. Minulý týždeň prišla táto spoločnosť s novinkou, ktorú odprezentovala na podujatí Grimme Technica.

Očakávanou novinkou, na ktorú spoločnosť už niekoľko týždňov svojich fanúšikov pripravovala prostredníctvom hmlistých prezentačných videí je nová generácia vyorávača cukrovej repy vo verziách s dvojnápravovým, či trojnápravovým podvozkom s označením Rexor 6200 Platinum, resp. Rexor 6300 Platinum.

Opäť dokonalejší

 

Samozrejme sa pred predstavením nových modelov očakáva, že prinesú niečo viac, ako predošlá generácia. Pri zvyšovaní výkonnosti a objemu zásobníkov a nádrží je však limitujúcim faktorom v EÚ najmä prepravná šírka a samozrejme i ostatné dovolené rozmery, ktoré musia byť dodržané. Rexor 6300 Platinum mal napriek tomu podľa predpokladov priniesť zvýšenie výkonnosti oproti predchádzajúcemu modelu. Toto očakávanie sa naplnilo vďaka viacerým inováciám. Prvou z nich je inovované vyorávacie ústrojenstvo, ktoré podľa zaisťuje podľa výrobcu jemnejšie čistenie a odlisťovanie, čím je šetrnejšie i k samotným bulvám. Zvýšila sa i prepravná rýchlosť zberanej plodiny. Vodiace tyče a turbíny sú obsluhou nastaviteľné podľa rôznych podmienok, v ktorých vyorávač pracuje. K dispozícii sú ako voliteľná výbava i pružinové prsty, ktoré sú vhodné do vlhších podmienok a lepkavých pôd a nový systém, ktorý je v tomto stroji použitý podporuje rýchlu výmenu spomínaných častí. Systém Speedtronic , ktorý je dodávaný v základe odbremeňuje obsluhu od nastavovania rýchlosti turbín a taktiež napomáha k šetrnejšiemu narábaniu s bulvami.

 

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down