26.03.2021 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hagie predstavuje modely postrekovačov pre rok 2022

Americký výrobca postrekovačov, ktorý prišiel na náš trh po akvizícii spoločnosťou John Deere prednedávnom predstavil tri inovované modely samohybných postrekovačov pre rok 2022. S novými systémami presného poľnohospodárstva, väčším výkonom a rovnakými charakteristickými prednými postrekovacími ramenami, ktoré si obľúbili už aj slovenskí poľnohospodári, prináša inovovaný rad strojov STS od spoločnosti Hagie Manufacturing vyššiu presnosť a výkonnosť.

Nové modely samohybných postrekovačov Hagie budú dostupné v prevedeniach s tromi rozdielne objemnými nádržami, ktoré sú na inovovaných postrekovačoch umiestnené v strede stroja. Tým výrobca dosahuje lepšie rozloženie hmotnosti a zvýšenie stability. Model STS12 bude vybavený nádržou s objemom 4 500 l, STS16 bude dostupný s objemom 6 000 l a topmodel STS20 dostane nádrž s objemom 7 500 l.

„Samochody“ Hagie STS sú poháňané motormi John Deere PowerTech PSS s objemom 9,0 l a výkonom 224, respektíve 298 kW, v závislosti na modeli (STS12 300 k, STS16 a STS20 400 k) vďaka ktorému má stroj dosahovať rýchlosť pri práci na poli až 40 km/h a v preprave až 56 km/h. Samozrejme, ak by sa stroje dostali na náš trh, tieto hodnoty by zrejme nedosahovali a boli by umelo brzdené. Model STS20 disponuje dokonca dvojitým turbom, ktoré robí z tohto stroja najvýkonnejší postrekovač na trhu. Zároveň ho výrobca vybavil systémom CommandDrive, vďaka čomu si poradí i v extrémnych podmienkach. Pomocou systému trakčnej kontroly prebiehajúcej v reálnom čase a súčasným pohonom všetkých kolies s ručným ovládaním otáčok motora môže obsluha počítať s plynulou a konzistentnou rýchlosťou aplikácie pri väčšom pracovnom zábere. Zároveň sú postrekovače s novými motormi úspornejšie a ekologickejšie.

Postrekovacie ramená Hagie sú charakteristické svojím umiestnením v prednej časti stroja. Výrobca sa rozhodol, že postrekovače pre rok 2022 osadí ramenami s pracovným záberom 28 – 40 m a vybaví ich systémom Active Wing Roll od spoločnosti Norac. Systém Active Wing Roll sa stará o kontrolu výšky postrekovacích ramien a využitie nájde napríklad pri práci v kopcovitom teréne.

Pod taktovkou John Deere

Všetky tri modely sú štandardne vybavené pripojením JDLink, integrovaným prijímačom GPS StarFire 6000, displejom CommandCenter štvrtej generácie a navádzaním AutoTrac. Charakteristické umiestnenie postrekovacích ramien vpredu má jedno veľké plus. Obsluha sa totiž nemusí za ramenami neustále otáčať. Aplikácie John Deere AutoTrac RowSense a AutoTrac Vision navyše udržiavajú postrekovač v rade pre presnú aplikáciu postreku.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down