07.11.2016 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Haly pre poľnohospodárov

Rozširovanie alebo výstavba nových poľnohospodárskych a chovných objektov ešte v nedávnej minulosti znamenala pre poľnohospodárov a chovateľov finančne aj časovo veľmi náročnú investíciu. Pritom práve ich podnikanie si žiada prispôsobovať priestorové kapacity aktuálnemu vývoju ich hospodárenia. Kvôli úspore nákladov sa preto často museli uchýliť k rekonštrukciám starších, často už schátralých, objektov. Avšak dnes sú tu montované haly - lacnejšie, praktickejšie rýchlo postavené a dokonca mobilné poľnohospodárske objekty.

V súčasnosti veľmi obľúbené oceľové haly môžu efektívne slúžiť na uskladnenie rôznych druhov plodín, ustajnenie zvierat alebo garážovanie poľnohospodárskych strojov. Halové objekty rôznych veľkostí si našli využitie aj ako rôzne typy prístreškov, jazdiarne, senníky, či dokonca aj moderné administratívne priestory. Vďaka možnosti zvoliť si úroveň zateplenia, spôsob členenia a presvetlenia priestoru, či typ strechy dokážu tieto haly splniť všetky požiadavky firiem hospodáriacich v poľnohospodárstve alebo výrobe s ním súvisiacej. Hala sa prispôsobí nie len účelu, ale aj technológií, ktorú sa chystáte použiť pri výrobe alebo hospodárení. Osobitne výhodná je mobilita montovaných hál. Pri ich demontáži totiž nedochádza k poškodeniu žiadnych častí haly, takže po úplnom rozobratí ich môžeme postaviť na inom, vhodnejšom mieste. Úspora oproti výstavbe ďalšieho objektu je nesporná.

Prispôsobenie montovaných hál

Pre nenáročné účely poslúži aj jednoduchá hala, opláštená iba trapézovými plechmi, no vo väčšine prípadov realizujeme zateplenú montovanú halu, upravenú podľa aktuálnych potrieb zákazníka. Kvalitnú tepelnú izoláciu nosnej oceľovej konštrukcie zabezpečia sendvičové panely. Do takto zateplenej montovanej haly zákazníkom často odporúčame osadiť sekčné vráta alebo zateplené posuvné brány, ktorými sa oddelia jednotlivé časti haly a je možné v nich osobitne manažovať teplotný režim, intenzitu svetla, či mieru hluku. Interiér haly môže byť presvetlený bočnými okennými otvormi alebo strešnými svetlíkmi. Strechu haly tvoria kvalitné trapézové plechy s vrstvou izolácie. Na strechu alebo boky haly je možné nainštalovať aj vetrací systém a tak zabezpečiť zdravé prostredie pre pracovníkov vnútri alebo aj pre hospodárske zvieratá.

Ermont – roky skúseností s výstavbou montovaných hál

Počas našej viac ako 10 ročnej praxe sme zákazníkom - poľnohospodárom pri výstavbe vždy ponúkli všetky výhody týchto konštrukcií tak, aby výsledný objekt spĺňal želaný účel. Naše komplexné riešenie začína poradenstvom pri návrhu objektu, pokračuje vypracovaním projektu, vybavením stavebného povolenia a končí výstavbou montovanej haly v dohodnutom časovom harmonograme. Samozrejme poskytujeme aj následný servis.

 

Ermont s.r.o.

Banská Štiavnica

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Komentáře k článku

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down