08.03.2022 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

HARDI vybavuje svoj AEON pulznou moduláciou

Ťahaný postrekovač HARDI AEON CENTURAline bol po prvýkrát predstavený na veľtrhu Agritechnica v roku 2019. Dánsky výrobca ho teraz začína ponúkať aj vo výbave so systémom PulseSystem. Pri jeho vývoji bol kladený dôraz na zvýšenie postrekovacej kapacity bez kompromisov v bezpečnosti a jednoduchosti obsluhy. Navyše, vyššia pracovná rýchlosť stroja je dosiahnutá vďaka nižšiemu ťažisku a progresívnemu hydraulickému systému pruženia.

Rám postrekovača AEON umožňuje dosahovať vysoký jazdný výkon a plynulé ovládanie vďaka hydraulickému odpruženiu nápravy a odpruženiu oja listovými pružinami. Vďaka systému riadenia kolies ComfortTrack výrobca dosiahol s pomerne rozmerným postrekovačom polomer otáčania iba 6,3 m meraný v strede dráhy. Pri zatáčaní s postrekovačom sa jeho jedinečné blatníky otáčajú spolu s kolesami a udržujú tak postrekovacie dýzy čisté.

Krytá pracovná zóna a TechZóna

Pracovná zóna na ľavej strane je presne to miesto, kde sa nachádza obsluha pri plnení postrekovača. Pracovník vďaka krytej zóne stojí chránený v čistom prostredí a obsluhuje postrekovač cez FluidBox 8000. LED svetlá v pracovnej zóne osvetľujú všetky prvky bez tieňov a robia z práce potešenie. Procesy plnenia, postrekovania, čistenia a miešania sú plne automatické. TechZóna je umiestnená pod štítom na pravej strane postrekovača. Presne v tejto oblasti je umiestnené druhé čerpadlo a všetky elektronické ventily, a sú ľahko ovládateľné a prístupné údržbe.

Ak má majiteľ stroja záujem zvýšiť dobu jeho prevádzkyschopnosti, má možnosť vybaviť si ho elektronickou platformou SmartCom. Tá má v postrekovači AEON nové funkcie, ako je systém riadenia ComfortTrack a nový, plne diaľkovo ovládaný kvapalinový systém. Inteligentný terminál FluidBox 8000 umiestnený v pracovnej zóne WorkZone zabezpečuje prevádzku kvapalinového systému. Postrekovač AEON CENTURAline je štandardne vybavený funkciami diagnostiky a HARDI ServiceTool (HST). Týmto spôsobom sú servisné prestávky minimalizované a obsluha postrekovača má tak viac času, ktorý môže venovať plneniu úloh.

HARDI PulseSystem – tlakovo riadená pulzná šírková modulácia

HARDI PulseSystem, ktorý je novinkou vo výbave najvyššieho radu ťahaných postrekovačov Hardi, pracuje s kombináciou systému regulácie tlaku DynamicFluid4 a známeho membránového čerpadla HARDI. Systém je veľmi presný ako pri práca, keď potrebujeme mať otvorené iba niektoré dýzy, tak aj pri prácach, keď postrekujeme so všetkými dýzami. Výborne funguje aj v náročných situáciách pri bodovom postreku.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down