04.02.2014 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Heineken naďalej bojuje v ČR o právo výhradne používať označenie radler

Česká pobočka spoločnosti Heineken sa odvolá proti rozhodnutiu Úradu priemyselného vlastníctva (ÚPV), podľa ktorého nemá dcérska firma tretej najväčšej pivovarníckej skupiny na svete právo výhradne používať označenie "radler".

PRAHA. "S názorom úradu, že radler bolo zažité druhové označenie už v roku 2001, keď sme uviedli produkt radler na trh, nemôžme súhlasiť," povedala hovorkyňa Heinekenu ČR Zuzana Kosáková.
Zdôvodňuje to tým, že predchodca Heinekenu ČR, vtedajší Královský pivovar Krušovice, bol prvým českým výrobcom, ktorý začal nápoj, vyrábaný zmiešaním piva a limonády alebo šťavy, pod označením radler predávať. "Tým uviedol túto kategóriu na český trh. Proti rozhodnutiu úradu sa tak, samozrejme, odvoláme," dodala.
Vtedajší pokus pritom príliš nevyšiel. Pivné mixy, ktoré majú často nižší obsah alkoholu než klasické pivá, zažili rozmach až v roku 2011, keď prišiel Staropramen so svojím Cool Lemonom. Následne v priebehu dvoch rokov predaj pivných mixov predstihol záujem o nealkopivá.
Zatiaľ neprávoplatné rozhodnutie ÚPV tak otvára cestu k používaniu názvu radler – veľmi rozšíreného v Nemecku – aj ďalším pivovarom. Nie všetky ale majú o to záujem. Ako napríklad uviedla hovorkyňa Prazdroja Kateřina Krásová, o zmene názvu miešaných nápojov z piva v tejto spoločnosti momentálne neuvažujú.
(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down