28.10.2021 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hľadáme možnosti, ako prvovýrobcov mlieka finančne krátkodobo podporiť

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR hľadá všetky dostupné možnosti, ako slovenských prvovýrobcov a spracovateľov mlieka finančne krátkodobo podporiť.

BRATISLAVA. Uviedol to pre TASR odbor komunikácie MPRV v reakcii na výzvu prvovýrobcov a spracovateľov mlieka, aby agrorezort podporil mliečny sektor sumou vyše 30 miliónov eur.
"MPRV SR vníma citlivo problémy našich prvovýrobcov a spracovateľov mlieka a slovenského trhu s touto komoditou. V tejto veci sa preto nastavuje aj Strategický plán tak, aby sa všetky druhy podpory na dojnicu pretavili do finančnej podpory jedného kilogramu (kg) mlieka v hodnote 6 eurocentov. Agrorezort očakáva, že to bude dostatočný motivačný faktor. Podľa prepočtov súčasná podpora nie je 6 centov, ale je nižšia, na úrovni približne 3,5 až 4 centy v prepočte na kg mlieka," dodalo agroministerstvo.
Slovenskí prvovýrobcovia mlieka sa opäť ocitli v kríze a žiadajú mimoriadnu podporu na stabilizáciu sektora. K pretrvávajúcim problémom vo forme veľkého investičného dlhu, nedostatku pracovnej sily a nízkej podpore pribudli problémy spôsobené pandémiou ochorenia COVID 19, obrovský nárast výrobných nákladov a stagnácia nákupnej ceny mlieka.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down