24.10.2014 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hlavná cena Top Agro putuje do Dunajskej Lužnej

Hlavnú cenu v poradí už 19. ročníka celoslovenskej súťaže poľnohospodárskych manažmentov Top Agro získala na galavečere v Ružomberku spoločnosť Danubius Fruct z Dunajskej Lužnej, významný pestovateľ, spracovateľ a distribútor ovocia, predovšetkým jabĺk.

RUŽOMBEROK. „Absolútny víťaz sa ocitol na čele rebríčka stovky najlepších firiem agrorezortu. Výskumný ústav ekonomiky poľnohospodárstva a potravinárstva ho zostavil spomedzi takmer 1300 prihlásených firiem,“ uviedla podpredsedníčka organizátorského Klubu poľnohospodárskych novinárov Soňa Ludvighová.
Zároveň vysvetlila, že základom bodovacie hodnotenia bola tradične tzv. ekonomická bonita, v ktorej patria medzi rozhodujúce ukazovatele rentabilita celkového kapitálu, nákladovosť tržieb a produktivita práce z pridanej hodnoty.
Prvenstvo v kategórii firiem v znevýhodnených oblastiach získala akciová spoločnosť Vinica.
Súčasťou slávnostného večera bolo aj vyhlásenie výsledkov 14. ročníka súťaže o Najkrajší chotár roka. Medzi agropodnikmi nad 500 hektárov (ha) triumfovala spoločnosť SEMA HŠ Sládkovičovo. V kategórii poľnohospodárov na výmere do 500 ha zaujala najväčšiu pozornosť odbornej poroty Farma Slezák z Cífera.
(tasr)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down