03.12.2018 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hodnotili dosiahnuté výsledky

V minulých dňoch členovia Odboru ekonomiky a manažmentu Slovenskej akadémie pôdohospodárskych vied (SAPV) na záver trojročného volebného obdobia hodnotili dosiahnuté výsledky. Nie náhodou si pre svoje zasadnutie zvolili firmu Agrorent, a.s., Nesvady, lebo hodnotenie sa zameriavalo hlavne na zavádzanie výsledkov výskumu do poľnohospodárskej praxe. Význam zasadnutia vo svojom vystúpení ocenil aj predseda SAPV prof. Ing. Štefan Mihina, PhD.

Predseda vyššie spomenutého odboru SAPV, Dr. h.c, prof. mpx. h.c. prof. Ing. Vladimír Gozora, PhD., MBA, povedal, že medzi deviatimi odbormi SAPV práve tento odbor patrí s počtom 72 členov medzi najväčšie a najaktívnejšie, čo predurčuje aj jeho širokú škálu činnosti.

Desať členov tohto odboru je zo zahraničných univerzít v Českej republike, Poľsku, Maďarsku, Rusku, na Ukrajine a v Litve. Aby členovia boli v svojej práci čo najbližšie k poľnohospodárskej praxi, na to si odbor vytvoril tri nižšie organizačné jednotky - sekcie pre východ, stred, mladú vedu, a v súčasnosti na zasadnutí schválili už aj sekciu pre juh Slovenska.

Okrem toho si s cieľom užšej spolupráce vytvorili pracovné skupiny s ČZU v Prahe, s IME v Litoměřiciach (ČR), s ALMAMER Szkołou Wyższou vo Varšave, s Wyższou Szkołou Inżynieryjno - Ekonomicznou w Rzeszowe (Poľsko), s USI v Gödöllö (Maďarsko), so Stavropoľskou štátnou poľnohospodárskou univerzitou (Ruská federácia), s Volyňským inštitútom ekonómie a manažmentu v Lucku (Ukrajina), s Bieloruskou štátnou poľnohospodárskou a technickou univerzitou v Minsku, s Medzinárodnou univerzitou logistiky a dopravy vo Wroclawe (Poľsko), s SPU v Nitre, so Žilinskou univerzitou v Žiline, s Vysokou školou ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave a s NPPC - VÚEPP v Bratislave.

Pomoc pri tvorbe projektov

Okrem pomoci pri tvorbe rôznych projektov, a popri organizovaní vedeckých konferencií, seminárov a popri motivovaní k publikačnej činnosti odbor venoval mimoriadnu pozornosť výchove mladých vedeckých pracovníkov a doktorandov ako aj výsledkom ich práce a ich účasti na agrárnom ekonomickom výskume, čím dosiahli, že sa počet mladých odborníkov začína vyrovnávať počtom  starších vedcov.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down