13.10.2016 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hovorme o tom, ako žiť zdravo

Významnou súčasťou pôsobenia oboch významných opôr agrárnej a potravinárskej samosprávy na Slovensku sa v ostatných rokoch stala edukácia mladej generácie. Tak Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) ako aj Potravinárska komora Slovenska (PKS) sa práve v týchto dňoch svojimi aktivitami opäť prihovárajú školskej mládeži.

BRATISLAVA. V pondelok 3. októbra tohto roku na základných školách odštartoval už 6. ročník internetového kurzu s názvom Hravo ži zdravo. PKS sa organizáciou tohto kurzu snaží podporiť vzdelávanie a výchovu žiakov v oblasti zdravého životného štýlu a správnych stravovacích návykov, čo podľa mienky predstaviteľov PKS v našich školách doteraz chýba.

Odborníci upozorňujú , že u nás až 10,4 percenta chlapcov vo veku od 10 do 12 rokov trpí na obezitu, kým v prípade dievčat tento ukazovateľ dosahuje 8,5 percenta.

„Ak chceme dosiahnuť pozitívnu zmenu v tomto nepriaznivom trende zvyšovania nadváhy a obezity u školskej mládeže, potom sa naša pozornosť musí prioritne zamerať práve na vzdelávanie. Naše deti určite nie sú primárne lenivé, treba ich len učiť správnemu stravovaniu a telesným aktivitám. Avšak Slovensko patrí v rámci Európskej únie k štátom s najmenším počtom vyučovacích hodín telesnej výchovy za týždeň,“ uviedol v tejto súvislosti Daniel Poturnay, prezident PKS.

Dodal, že celoslovenský internetový kurz Hravo ži zdravo v doterajších ročníkoch absolvovalo viac ako 28-tisíc detí. Aj tohto roku sa jeho účastníci prostredníctvom zábavnej formy dozvedia veľa zaujímavých informácií, ktoré potom môžu uplatniť v reálnom živote.

„Zdravý životný štýl je dobrým predpokladom ďalšieho životného úspechu, a my sme veľmi radi, že tvárou tohtoročného kurzu sa stal práve Matej Tóth, náš olympijský víťaz z Rio de Janeiro, ktorý neváhal podporiť dobrú vec,“ povedal Daniel Poturnay.

Samotný úspešný športovec si uvedomuje, že práve pohyb a strava sú veľmi dôležitým predpokladom zdravého vývinu detí.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down