16.08.2013 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

HTC holding vytesňuje malých akcionárov firmy Zetor

Slovenský majiteľ českého výrobcu traktorov Zetor, spoločnosť HTC holding, sa stane 100-percentným vlastníkom aj poslednej z firiem skupiny, a to práve spoločnosti Zetor. Júlové valné zhromaždenie holdingu rozhodlo, že vytesní menšinových akcionárov firmy Zetor, v ktorej už HTC holding vlastní 99,58% akcií. Informoval o tom internetový portál E15.

"Výkup akcií od menšinových akcionárov sa zrealizoval na základe žiadosti hlavného akcionára - spoločnosti HTC holding. Pri podiele minoritných akcionárov na úrovni 0,42% pokladáme odkúpenie akcií zo strany HTC holding za logický krok," povedala predsedníčka predstavenstva Zetor Isabela Vršková.
Menšinoví akcionári by mali dostať 1,93 Kč za kmeňovú zaknihovanú akciu vo forme na majiteľa s menovitou hodnotou 0,11 Kč, ďalej 17,58 Kč za akciu s menovitou hodnotou 1 Kč a 17 583 Kč (681,12 eura) za akciu s menovitou hodnotou 1000 Kč. S tým však nesúhlasil jeden z menšinových akcionárov, ktorý žiadal sumy vyššie o 35%. Na valnom zhromaždení ale s návrhom neuspel. "Hodnota akcií Zetoru bola stanovená na základe znaleckého posudku," dodala I. Vršková. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down