22.07.2016 | 05:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hybridy versus línie

K tradičným vystavovateľom Celoslovenských dní poľa patrí spoločnosť CANDOR TRADING s. r. o., ktorá sa každoročne prezentuje hybridnými a líniovými odrodami repky ozimnej predovšetkým z produkcie francúzskeho šľachtenia. Pestovateľom ponúkajú kvalitné osivá, špičkové hybridy a poradenské služby priamo v teréne. Inak tomu nebolo ani na piatom ročníku tohto výnimočného podujatia.

„Našou TOP líniovou odrodou repky, ktorú predstavujeme aj tu na Celoslovenských dňoch poľa je Quartz, ktorá bola najžiadanejším materiálom z našej ponuky v minulom roku. Ide o stredne skorú, nízku odrodu, ktorá bohato vetví a má veľmi dobrý zdravotný stav. Dobre znáša aj horšie podmienky pestovania a je vhodná do všetkých oblastí pestovania,“ uviedla Kristína Nagyová, zástupkyňa spoločnosti Candor Trading a dodala: „Nielen v pokusoch, ale predovšetkým v poľných podmienkach dosiahla výborné výsledky, čo sa týka úrod a stability v rôznorodých podmienkach.“

Z ponuky hybridných odrôd repky predstavili minuloročnú novinku ES ANISSE, pestovateľsky osvedčenú odrodu HEKIP a novinku pre nasledujúcu sezónu HORCAL.

ES ANISSE si podľa slov K. Nagyovej našla svojich pestovateľov pre viaceré výborné vlastnosti - vyznačuje sa bohatým vetvením rastlín, tolerantnosťou voči stresu a suchu, dosahovaním vysokých úrod a mrazuvzdornosťou.

„Benefitom pre pestovateľa je aj veľmi dobrý zdravotný stav a nadpriemerná odolnosť voči fóme. Rýchly počiatočný vývoj rastlín umožňuje pestovateľovi siať aj v druhej polovici agrotechnického termínu,“ informovala o prednostiach hybridu K. Nagyová.

ES ANISSE je vhodná do rôznych pôdno-klimatických podmienok prostredia, disponuje odolnosťou proti otváraniu šešúľ, čo umožňuje lepšiu organizáciu zberových prác.

Hybridná odroda HEKIP, registrovaná v roku 2014, disponuje stredne vysokým vzrastom, dobrou odolnosťou proti chladu, dosahuje vysokú úrodu a nadpriemernú olejnatosť semien. Dobre reaguje na vyššiu intenzitu pestovania. Oba hybridy – ES ANISSE a HEKIP sú príkladom pokroku v šľachtiteľskej práci, pretože popri vysokom úrodovom potenciáli sú taktiež odolné proti poliehaniu a majú veľmi dobrý zdravotný stav.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down