30.07.2015 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hybridy verzus línie

Spoločnosť CANDOR TRADING s. r. o. sa každoročne prezentuje hybridnými a líniovými odrodami repky ozimnej predovšetkým z produkcie francúzskeho šľachtenia. Pestovateľom ponúkajú kvalitné osivá, špičkové hybridy a poradenské služby priamo v teréne. Inak tomu nebolo ani na štvrtom ročníku Celoslovenských dní poľa, kde spoločnosť predstavila novinky aj praxou overené odrody.

„V tomto roku návštevníkom podujatia predstavujeme novú hybridnú odrodu ES ANISSE, ktorá sa vyznačuje bohatým vetvením rastlín, tolerantnosťou voči stresu a suchu, vysokým výnosom semien a mrazuvzdornosťou. Má veľmi dobrý zdravotný stav a bola vyšľachtená na vysokú odolnosť voči fóme. Rýchly počiatočný vývoj rastlín umožňuje pestovateľovi siať aj v druhej polovici agrotechnického termínu,“ predstavila novinku registrovanú na ÚKSÚP-e  Kristína Nagyová, zástupkyňa spoločnosti.

ES ANISSE je vhodná do rôznych pôdno-klimatických podmienok, pre intenzívne pestovanie a disponuje vkladom pre pestovateľa – odolnosťou proti otváraniu šešúľ, čo umožňuje lepšiu organizáciu zberových prác.

ES ALEGRIA je veľmi skorá líniová odroda nižšieho, ale kompaktného vzrastu, ktorá disponuje veľmi dobrým zdravotným stavom, rýchlym jesenným a jarným vývojom t. j. môže sa siať aj v neskorších termínoch. Hodí sa pre strednú a vyššiu intenzitu pestovania.

Hybridná odroda HEKIP, registrovaná v roku 2014 disponuje stredne vysokým vzrastom, veľmi dobre prezimuje, dosahuje vysokú úrodu a olejnatosť. Je vhodná pre vyššiu intenzitu pestovania. Podľa výsledkov z poloprevádzkových pokusov ÚKSÚP-u (2012 – 2013) dosiahla úrody v rozpätí 4,87 – 5,47 t/ha.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down