13.09.2013 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hydinári opäť žiadajú zákaz dovozu hydiny z Poľska

Odhalenie ďalšieho škandalózneho spôsobu chovu hospodárskych zvierat v Poľsku – kŕmenie zvierat zakázanými mäsovokostnými múčkami - mohlo prekvapiť iba nezainteresovaných.

Únia hydinárov Slovenska už dlhodobo upozorňuje na skutočnosť, že mnohí poľskí chovatelia používajú pri kŕmení mäsovokostnú múčku, ktorá je v Európskej únii dlhodobo zakázaná a mäso z takto chovaných zvierat môže znamenať vážne nebezpečenstvo pre zdravie človeka. Najnovšie odhalený prípad v Poľsku je o to závažnejší, že dovoz mäsa a mäsových výrobkov od našich severných susedov má stúpajúcu tendenciu, čo len zvyšuje riziko konzumácie zdraviu škodlivých potravín.
Odhalený škandál s používaním mäsovokostnej múčky dáva aj odpoveď na otázku spotrebiteľov, prečo sú poľské potraviny, vrátane hydinového mäsa, lacnejšie ako slovenské. Okrem rôznych foriem dotácii, ktoré slovenskí hydinári nemajú, je to aj používanie zakázaných krmív, v tomto prípade mäsovokostnej múčky, ktorá je až o 60 percent lacnejšia ako sója.
Únia hydinárov Slovenska preto opätovne žiada príslušné slovenské orgány o razantný postup voči dovozu takýchto potravín na Slovensko, vrátane jeho úplného zákazu. (ÚHS)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down