16.05.2013 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ide vraj ošklbať domácich roľníkov

Likvidácia domácich poľnohospodárov, ďalšie zhoršovanie podnikateľského prostredia, väčšia byrokracia a štátne výpalníctvo. Takéto dôsledky bude mať podľa opozičného poslanca Ľubomíra Galka vládny návrh novely zákona o pomocných prípravkoch v ochrane rastlín.

Uvedený návrh novely predložil do parlamentu vo štvrtok, na záver tretieho rokovacieho dňa 19. schôdze Národnej rady (NR) SR, predstavil minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek.
Novela podľa Ľ. Galka prinesie do praxe autorizáciu takých prípravkov pre poľnohospodárov, ktoré sa v iných krajinách autorizovať nemusia. Pre domácich prvovýrobcov to tak bude predstavovať zvýšenie nákladov a znevýhodní ich to v konkurencii ostatných krajín. Napríklad za autorizáciu budú podľa poslanca platiť 33 eur, rovnakú sumu aj za predĺženie doby platnosti autorizácie či za jej zmenu a doplnenie.
"Idete vlastnou legislatívou znevýhodňovať domácich poľnohospodárov," kritizoval ministra Ľ. Galko. Šéf agrorezortu podľa neho klame, keď v návrhu novely uvádza, že nebude mať vplyv na podnikateľské prostredie. "Podnikateľov chcete ošklbať úplne donaha. Ja už tomu naozaj nerozumiem," skonštatoval Ľ. Galko.
Navrhované opatrenie je podľa neho nad rámec európskej legislatívy. V podobnom duchu vládnu novelu zákona skritizoval aj ďalší opozičný poslanec, Zsolt Simon z Mosta-Híd. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down