09.11.2014 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Indonézia má záujem o zvýšenie exportu ovocia či rýb na ruský trh

Indonézia má záujem o zvýšenie vývozu niektorých potravinárskych produktov na ruský trh, ktorý sa jej viac otvoril po tom, ako Moskva zaviedla embargo na dovoz potravín zo západných štátov. Informovala o tom agentúra RIA Novosti.

PEKING. Ako uviedla tlačová služba ruského ministerstva ekonomického rozvoja, Indonézia by chcela zvýšiť export čerstvého aj konzervovaného ovocia, rýb a morských produktov. Podľa ministerstva sa ruský minister Alexej Uljukajev zišiel s indonézskym ministrom obchodu Rachmatom Gobelom, s ktorým okrem otázky obchodu v agrosektore rokoval aj o spoločných projektoch v oblasti dopravnej infraštruktúry či telekomunikácií.

Jednou z hlavných tém rokovaní však bola otázka zvýšenia dovozu indonézskych potravín do Ruska, ktoré po uvalení embarga na dovoz niektorých potravín zo západných štátov v auguste tohto roka hľadá nové zdroje na vykompenzovanie výpadku.

Moskva uvalením ročného embarga, ktoré zasiahlo najmä ovocie a zeleninu, ale aj mäso, ryby, mliečne výrobky či morské produkty, reagovala na zavedenie sankcií voči niektorým ruským predstaviteľom a podnikom zo strany Západu, najmä USA a Európskej únie.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down