16.12.2013 | 04:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Iniciatíva na podporu ekonomiky Slovenska

Pred vyše siedmimi rokmi, 9. novembra 2006, podpísali vrcholní predstavitelia Zväzu obchodu a cestovného ruchu (ZOCR SR) a Potravinárskej komory Slovenska (PKS) Deklaráciu spolupráce o spoločenskej zodpovednosti voči spotrebiteľovi.

BRATISLAVA. Majúc na zreteli prehĺbenie spoločenskej zodpovednosti sa v nej obe organizácie zaviazali spolupracovať aj pri podpore a vytváraní prostredia, ktorého prínosom budú pozitívne dopady na ekonomiku Slovenska.

S cieľom zlepšovať dodávateľsko-odberateľské vzťahy v rámci potravinového reťazca, sa ZOCR SR a PKS neskôr zhodli aj na ďalšom kroku, v ktorom podporili svojich členov, aby sa dobrovoľne pripojili k „Princípom dobrého správania sa vo vertikálnych oblastiach, súvisiacich s potravinami“.

Dokument, obsahujúci tieto princípy, bol 29. novembra 2011 podpísaný okrem iného aj európskymi profesijnými združeniami EuroCommerce a FoodDrinkEurope.

 

Nepriaznivý vývoj

 

Na margo súčasnej situácie, ktorá panuje v ich odvetviach ako aj v celej ekonomike Slovenska, predstavitelia ZOCR SR a PKS konštatujú, že na Slovensku dlhodobo pretrváva nepriaznivý vývoj domáceho agropotravinárskeho sektora. Obe organizácie a ich členovia si uvedomujú dôležitosť tohto národohospodárskeho odvetvia. Uvedomujú si aj to, že svojim zodpovedným prístupom môžu prispieť k zlepšeniu ekonomického vývoja spoločnosti.

V záujme plnenia záväzkov, obsiahnutých vo vyššie spomenutej Deklarácii, ako aj v záujme stabilizácie a zlepšenia vývoja v agropotravinárskom sektore na Slovensku, ktorý je dlhodobo negatívny,  Zväz obchodu a cestovného ruchu SR a Potravinárska komora Slovenska ako aj ich členovia prišli začiatkom minulého týždňa na verejnosť s ďalšou deklaráciou. Týka sa ich dobrovoľnej iniciatívy, zameranej - tak ako v minulosti - na podporu ekonomiky Slovenska.

V súlade s touto iniciatívou sa obchodné siete a výrobcovia potravín zaväzujú, že vyvinú maximálne úsilie na postupné zvyšovanie ponuky potravín, vyrobených na Slovensku.

(viac sa dočítate v Roľníckych novinách č. 50/2013)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Komentáře k článku

  1. Som 77 ročná dôchodkyňa a mám skromný invalidný dôchodok, no najradšej kupujem potraviny slovenského pôvodu, i keď sú niekedy drahé, ale viem, že ich kvalita je to, čo
    chcem. Prosím Vás, aby rôzne výhody pri nakupovaní slovenských potravín, mäsa, zeleniny a ovocia boli zavedené na celom Slovensku, aj na Kysuce, lebo kopa kysučanov chodí na nákupy do Polska, alebo nakupuje v reťazcoch a namiesto toho by mohli dostať kvalitné domáce potraviny.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down