09.12.2013 | 04:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Iniciatíva ZOCR a PKS by mala zlepšiť ponuku domácich potravín na pultoch

Zlepšenie ponuky domácich potravín na pultoch predajní v SR by mala priniesť spoločná iniciatíva, ktorú dnes v Bratislave za účasti zástupcov obchodných systémov a výrobcov potravín podpísali prezidenti Zväzu obchodu a cestovného ruchu (ZOCR) SR a Potravinárskej komory Slovenska (PKS) Pavol Konštiak a Daniel Poturnay.

BRATISLAVA. ZOCR SR a PKS v dobrovoľnej iniciatíve verejne deklarovali, že "obchodné siete a výrobcovia potravín vyvinú maximálne úsilie na postupné zvyšovanie ponuky potravín vyrobených na Slovensku". "Výrobcovia a obchodné siete chcú prehlbovať spoluprácu v procese zabezpečovania dodržiavania kvality a zdravotnej neškodnosti potravín v rámci celého potravinového reťazca a zlepšovať vzájomnú výmenu informácií relevantných pre posilnenie ochrany a bezpečnosti zdravia spotrebiteľa," deklarovali zúčastnené strany okrem iného v texte iniciatívy.
Podstatou iniciatívy je podľa P. Konštiaka, aby výrobcovia a obchodníci predávali viac slovenských výrobkov. "Nie je nám jedno, čo a koľko predávame. So slovenskými výrobkami však musíme osloviť nášho zákazníka, lebo ten je určujúci, k nemu všetko smeruje," uviedol.
      "Máme podrobne zmapované oblasti, kde je podiel slovenských výrobkov najnižší. Máme zmapované tieto oblasti aj podľa jednotlivých obchodných reťazcov – budeme sa tomu venovať a hľadať spôsoby, ako zvýšiť tento podiel. Chceme to robiť nie pre naše firmy, nie pre dobrý obraz obchodníkov pred ich zákazníkmi, chceme to robiť preto, aby sme budovali udržateľný potravinársky priemysel na Slovensku. To je cieľ našej deklarácie, ktorú sme dnes podpísali," povedal D. Poturnay.
ZOCR SR je neziskovou, nepolitickou, verejno-prospešne a profesijne zameranou reprezentáciou zamestnávateľov a podnikateľov, pôsobiacich v odvetví obchodu a cestovného ruchu. Svojimi aktivitami reprezentuje záujmy podnikateľskej sféry pri obehu tovaru na vnútornom trhu, vývoze a dovoze a službách, spojených s cestovným ruchom.
PKS je združenie právnických osôb založené potravinárskymi firmami pôsobiacimi na Slovensku s cieľom spolupracovať pri obhajovaní spoločných záujmov potravinárskeho priemyslu na úrovni štátnych a mimovládnych inštitúcií.
(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down