09.04.2021 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inovácia výkonného modelu Hoftrac 1380

Séria Weidemann 13 je už mnoho rokov úspešná na trhu v poľnohospodárstve, priemysle, komunále, ako aj obchode. Modely boli neustále inovované, čo naposledy viedlo k modelu 1380 s jeho výrazne vysokým rozsahom konfigurácie. Úspešný model sa teraz vďaka novému motoru opäť oživil, k čomu prispela aj zmena emisnej normy na Stage V. Nový Hoftrac 1390 je vyvážený z hľadiska výkonu, čo napríklad veľmi pozitívne ovplyvňuje motorizáciu a hydraulický výkon v príslušných pracovných úlohách rôznych sektorov.

Zaťaženie pri preklopení s lyžicou je niekde medzi 1 610 a 2 100 kg - v závislosti od motorizácie stroja a jeho vybavenia. S novo vyvinutým elektronicky riadeným pohonom ecDrive dostáva zákazník viaceré možnosti a úplne nový pocit z práce. Veľký priestor v kabíne je pre túto veľkostnú triedu jedinečnou záležistosťou.

Rôzne možnosti motorizácie pre optimálny výkon

V budúcnosti bude model 1390 k dispozícii s tromi motormi Yanmar. Úplne základnou pohonnou jednotkou je motor Yanmar s výkonom 18.4 kW (25 k). Väčšia verzia má 33,3 kW (45,3 k). Na výber je ešte jeden, výkonnejší motor s parametrami výkonu 40,1 kW (54,5 k).

Podľa výrobcu však bude mať nový základný motor výkon na úrovni nad svojou triedou. Možno by vás zaujímalo, ako je to možné. Riešenie spočíva v exkluzívnou riešení spoločnosti Weidemann. Jedná sa o úplne nový elektronicky riadený trakčný pohon, známy ako ecDrive (elektricky riadený pohon), ktorý umožňuje navýšenie celkového výkonu stroja, a to aj v nižších výkonových kategóriách. Ďalšou výhodou je, že motor s 25 konskými silami spĺňa emisný stupeň Stage V bez potreby dodatočnej úpravy výfukových plynov. Táto verzia motora je zvlášť vhodná pre používateľov, ktorí vyžadujú od svojho stroja menej prevádzkových hodín. Kombinácia veľmi efektívneho systému pohonu a motora bez potreby dodatočnej úpravy spalín poskytuje podľa dostupných informácii vo svojej triede iba spoločnosť Weidemann.

Verzie s výkonom 45,3 a 54,5 konských síl dokážu plniť emisné normy Stage V za pomoci inštalácie filtra pevných častíc (DPF) spolu s oxidačným katalizátorom (DOC). Výhodou je, že nie je potrebné pridávať žiadnu močovinu. Celá pohonná jednotka pochádza od výrobcu Yanmaru, aj s kompletnou úpravou výfukových plynov. Všetky komponenty sú tak navzájom zosynchronizované a stroj dokončí automatickú regeneráciu pri príslušnej prevádzkovej teplote. Menší motor má maximálnu rýchlosť 20 km / h. Pri väčších motoroch si môžete zvoliť medzi maximálnymi rýchlosťami 20 alebo 30 km / h. Silná hydraulika nového nakladača má prietok 41,6 l / min, konkrétnejšie v spojení s väčším motorom 49,4 l / min., resp. voliteľne 58,5 l / min. Weidemann ponúka aj možnosť vysokého prietoku s 84 l / min. Prietoková hydraulika je ideálnym riešením pre vysoké požiadavky na hydraulický výkon na dlhú dobu, napr. v aplikácii so snehovou frézou alebo veľkými kosami a mulčovačmi.

S novým modelom 1390 je možné zvoliť medzi nasledujúcimi tromi nápravami: popri štandardnej náprave T94 s hydrostatickým pohonom všetkých kolies bez uzávierky diferenciálu, si môže zákazník dať vybaviť stroj dvoma planétovými nápravami PA 940 s možnosťou 22,7, alebo 26,4 kN zvýšenia šmykovej sily vrátane uzávierky diferenciálu

Vždy je možné vďaka diferenciálu uzamknúť obe nápravy podľa toho, kde je to potrebné. Maximálna trakcia je preto zaručená bez toho, aby to malo negatívny vplyv na spotrebu paliva alebo opotrebovanie pneumatík.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down