23.11.2021 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inovácie a rozšírenie modelových radov BEDNAR

Poľnohospodárstvo prechádza neustálymi zmenami. Mení sa počasie, ceny komodít aj spôsoby hospodárenia. Na jednotlivé zmeny je potrebné pružne reagovať. Inak tomu nie je ani u výrobcov poľnohospodárskej techniky.

Značka BEDNAR predstavila prednedávnom novinky, ktoré rozšíria portfólio spoločnosti. Okrem nich však tento český výrobca pravidelne inovuje svoje zavedené stroje a nie je tomu inak ani tento rok. Spoločnosť tak súčasne s novinka predstavila inovácie pre rok 2022, kedy príde na trh s novými modelmi ľahkých univerzálnych kypričov VERSATILL VN_L, VO_L, novým modelovým radom diskových podmietačov SWIFTERDISC XO_PROFI a širokozáberových podmietačov SWIFTERDISC XE_MEGA. Významné inovácie prebehli pri širokozáberových strojoch – podmietačov SWIFTERDISC XE a kompaktorov SWIFTER SE. Výrobca ďalej rozširuje modelové rady diskových podmietačov ATLAS AO_PROFI, ako aj sejacích strojov OMEGA OO_L a OMEGA OO_FL.

SWIFTERDISC XE_PROFI a ATLAS AE_PROFI – nové možnosti ovládania

Požiadavky zákazníkov z krajín, v ktorých značka BEDNAR pôsobí, sú rozdielne. Na jednej strane sú zákazníci, ktorí vyžadujú špičkové technické a konštrukčné riešenia v kombinácii s plne automatickým elektro-hydraulickým nastavením stroja, no na strane druhej sú iní zákazníci, ktorí dávajú prednosť osvedčeným riešeniam, ako napríklad hydraulickému nastaveniu.

Diskové podmietače SWIFTERDISC XE_PROFI a ATLAS AE_PROFI uvádzal český výrobca na trh vo výbave s úplne novým elektro-hydraulickým nastavením, nazvaným BEDNAR EASY ELECTRO-HYDRAULIC CONTROL. Tento systém umožňuje plne automatické nastavenie všetkých pracovných parametrov a prebieha zadaním hodnôt na ovládacom terminály. Má plne automatickú sekvenciu skladania/rozkladania, možnosť nastavenia všetkých parametrov a automatické prispôsobenie v priebehu práce. Pripojenie do Load Sensingu zaisťuje, že čerpadlo traktora dodáva iba také množstvo oleja a pod takým tlakom, koľko práve daný úkon jednotlivej funkcie vyžaduje (a to úplne automaticky).

Pre zákazníkov, ktorí nepožadujú maximálny komfort ovládania a chcú stroj ovládať čisto pomocou hydrauliky, vyvinula spoločnosť BEDNAR systém ovládania MANUAL HYDRAULIC CONTROL. Jednotlivé funkcie diskového podmietača sa zapínajú ventilmi na oji stroja. Nastavenie pracovných parametrov prebieha pomocou hydroklipsov na jednotlivých hydraulických valcoch.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down